Laserowe zamykanie naczynek

Laserowe zamykanie naczynek to zabieg pozwalający na zamknięcie rozszerzonego naczynka krwionośnego. Dokonuje się tego za pomocą naświetlania promieniem lasera. Dzięki promieniowaniu laserowemu temperatura krwi w naczynku bardzo szybko rośnie, co w następstwie powoduje jego obkurczanie i zamykanie. Zmiana ta jest trwała.

Jak przebiega laserowe zamykanie naczynek?

Zanim dojdzie do laserowego zamykania naczynek w Katowicach, lekarz musi dokonać oceny przebarwień widocznych przez naskórek. Przede wszystkim badaniu poddane są ich średnice, kolor, a także ilość. Po wprowadzeniu danych do komputera dobiera on odpowiednią długość promienia laserowego do naświetlania, a także rodzaj filtra, ilość impulsów, wysokość energii i odstęp czasowy między nimi. Na końcu ustala on również czas trwania impulsu.

Przed samym zabiegiem lekarz wykonuje próbę laserową, aby sprawdzić, czy parametry dobrane przez komputer są właściwe dla danego pacjenta. Energia, którą emituje promieniowanie laserowe, pochłaniane jest przez hemoglobinę. W ten oto sposób krew zostaje podgrzana, co niszczy od środka ścianki naczynia krwionośnego. W końcowym efekcie naczynko zostaje po jakimś czasie usunięte z organizmu.

Wskazania do wykonania laserowego zamykania naczynek

Laserowe zamykanie naczynek Katowice należy wykonać w sytuacji, gdy w skórze właściwej zaczęły pojawiać się wyraźne naczynka krwionośne. Chodzi tutaj o naczynka, które są bardzo widoczne przez naskórek.

Naczynka krwionośne pojawiają się najczęściej z powodu zbyt częstego przebywania na słońcu, a także, kiedy skóra narażona jest na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Ponadto problem tego typu może pojawić się, gdy pacjent przez dłuższy czas przyjmuje sterydy.

Powstawanie naczynek na naskórku

Na początku zauważalne jest pojawianie się zaczerwienienia oraz rumienia. Po pewnym czasie przestaje znikać, a rozszerzone naczynka mogą łączyć się tworząc struktury bardzo dużych rozmiarów. Niestety w efekcie nie wygląda to zbyt estetycznie.

W rzadkich przypadkach naczynka pojawiają się już od urodzenia. To właśnie między innymi w takich sytuacjach zalecane jest laserowe zamykanie naczynek Katowice tym bardziej, jeśli chodzi o zmiany występujące na twarzy.