Dlaczego warto zrobić przeszczep brody

Gęsty i równomierny zarost jest marzeniem prawie każdego mężczyzny. Niestety nie zawsze jest to możliwe i w takiej sytuacji wielu mężczyzn godzi się z tym lub decyduje się na zabieg przeszczepu brody, który pozwoli im uzyskać wymarzony efekt. Jak wygląda taki zabieg oraz gdzie go wykonać? Odpowiedzi poznasz w tym artykule.

Przeszczep brody – kiedy warto go wykonać?

Zabieg przeszczepu brody warto wykonać wtedy, kiedy pewność siebie i poczucie własnej wartości mężczyzny cierpi z powodu braku wymarzonego zarostu. Zabieg pozwala uzyskać wymarzony efekt, z którego mężczyzna może cieszyć się przez resztę życia.Przeszczep brody jest zabiegiem, który jest bezbolesny i nie wymaga późniejszej rekonwalescencji. Co prawda, po zabiegu widać wyraźne zaczerwienienia, a na twarzy tworzą się niewielki strupki, jednak nie przeszkadzają one w wykonywaniu codziennych zajęć.

Jak przebiega proces przeszczepu brody?

Zabieg przeszczepu brody polega na wszczepieniu w odpowiednie miejsca mieszków włosowych, które wcześniej pobiera się z potylicy lub klatki piersiowe. Najczęściej są to jednak włosy, które pochodzą właśnie z tyłu głowy.Po pobraniu mieszków włosowych wykonuje się mikronakłucia na brodzie, a następnie umieszcza się w tych miejscach pobrane wcześniej mieszki włosowe. Doświadczeni lekarze wykonują taki zabieg w dość szybkim tempie. Na pełne efekty takiego zabiegu należy poczekać około roku.

Przeszczep brody w Turcji czy w Polsce?

Jeśli chodzi o przeszczep brody lub włosów, bardzo często takie zabiegi wykonuje się w Turcji. Jest to kraj, który słynie z transplantacji włosów, jednak wycieczka do Turcji wiąże się z pewnym ryzykiem. Sam zabieg jest znacznie tańszy niż w Polsce, jednak istnieje ryzyko, że w przypadku niepowodzenia takiego zabiegu zostaniemy bez pieniędzy oraz bez wymarzonej brody. Wykonując taki zabieg w Polsce praktycznie zawsze otrzymujemy gwarancję zwrotu kosztów lub powtórzenia zabiegu w razie niepowodzenia.