Laseroterapia w walce z niechcianymi zmarszczkami

Niestety procesu starzenia nie da się zatrzymać, można jednak nieco go spowolnić oraz niwelować jego oznaki. Usuwanie zmarszczek może odbywać się w nieinwazyjny lub inwazyjny sposób – od naturalnych metod, poprzez różnego typu zabiegi pielęgnacyjne po operacje plastyczne. Jedną z metod jest laseroterapia.

Laseroterapia – jak działa?

Polega na usuwaniu zmarszczek poprzez emitowanie do głębszych warstw skóry mikrowiązek światła laserowego powodującego mikrouszkodzenia starych komórek. Pobudza się w ten sposób procesy regeneracyjne poprzez intensywne namnażanie się zdrowych komórek w głębszych warstwach skóry, co powoduje usuwanie zmarszczek. Z kolei większa sprężystość i elastyczność skóry oraz brak uszkodzeń zewnętrznej warstwy naskórka nie wymaga długiego gojenia i rekonwalescencji.

Laseroterapia jest dość skuteczna i bezpieczna. Ponadto pozwala na precyzję zarówno w zakresie głębokości emisji wiązki jak i gęstości, pozostawiając przy tym wystarczającą liczbę nienaruszonych tkanek.

Zalety laseroterapii

Jest to zabieg niewymagający wcześniejszego przygotowania. Trzeba jedynie zadbać o to, by skóra była czysta bez wykwitów. Nie wolno też, na kilka dni przez zabiegiem laserowym, wykonywać:
– mikrodermabrazji;
– peelingów chemicznych;
– antybiotyków i leków antydepresantów;
– ziół światłouczulających – dziurawiec, nagietek, skrzyp.

Laseroterapia w usuwaniu zmarszczek jest bardzo skuteczna i daje świetne rezultaty estetyczne – młodziej i zdrowiej wyglądająca skóra ze spłyconymi zmarszczkami. A w przypadku lasera nieablacyjnego nie pozostawia zaczerwienia na skórze po uszkodzeniach jej zewnętrznej warstwy.

Efekty laseroterapii – ile zabiegów, jak często i na jak długo są usunięte zmarszczki?

Ilość zabiegów potrzebnych do osiągnięcia zadowalających efektów zależna jest od:
– stopnia zaawansowania starzenia skóry;
– wieku pacjenta;
– głębokości zmarszczek.
Zwykle jest to 4-6 powtórzeń co 2-4 tygodnie. W przypadku nieznacznych zmarszczkach i zwiotczeniu skóry, satysfakcjonujące efekty są możliwe do uzyskania już po jednym zabiegu.

Usuwanie zmarszczek za pomocą lasera nie zatrzyma całkowicie procesów starzenia się skóry. Niemniej jednak efekt może się utrzymywać nawet kilka lat.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki