Usługi stomatologiczne najwyższej jakości

Dbanie o higienę jamy ustnej nie wystarcza, by mieć zdrowe zęby. Dieta, używki takie jak alkohol czy papierosy, a także przyjmowane leki wpływają na stan uzębienia. Konieczne jest dokonywanie regularnych przeglądów, a w przypadku osób starszych noszących protezy sprawdzanie jej dopasowania co kilka lat. W związku ze zmianami w obrębie żuchwy, często konieczna jest wymiana protezy ba nową. Oczywiście wszyscy jak najdłużej chcą zachować własne uzębienie, dlatego często decydują się na mostki protetyczne w tych miejscach, gdzie nie udało się już uratować własnego uzębienia.

Profesjonalne piaskowanie zębów cena – ile zapłacimy za tę usługę stomatologiczną?

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że piaskowanie nie sprawi, że będziemy mieć śnieżnobiały uśmiech, ale taki jaki jest naturalny odcień naszych zębów. Paskowanie jest bowiem zabiegiem, który pozwala za pomocą specjalnego nieinwazyjnego urządzenia usunąć z zębów kamień, tworzący się z drobinek i resztek jedzenia gromadzących się na szkliwie. Piaskowanie powinno się wykonywać raz na pół roku. Z kolei osoby, które piją kawę powinny wykonywać go nawet co trzy miesiące. Po zabiegu najlepiej przynajmniej przez dwa dni unikać pokarmów i napojów barwiących zęby. Piaskowanie zębów cena nie jest bardzo wygórowana i waha się w granicach od 100 do 200 zł.

Protezy zębowe cennik – ile zapłacisz za nową protezę?

Protezy zębowe mogą być stałe i zacementowane na dziąsłach lub ruchome. Protezy ruchome są zaczepiane na łuku specjalnym drutem. Protezy zębowe cennik zależny jest od rodzaju materiału zastosowanego na korony. Mogą to być korony pełnoceramiczne, porcelanowe czy też kompozytowe. Cena za wkład waha się od kilkuset do ponad tysiąca złotych. Mostek na zęby cena zależna od zakresu usługi.

Most protetyczny jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które utraciły pojedyncze stałe zęby na skutek wypadku. Mostek na zęby cena dotyczy ilości punktów i rodzaju materiału. Mostek trzypunktowy jest klasyczny. W ten sposób uzupełnia się jeden ząb i opiera na dwóch filarach, czyli znajdujących się po dwóch stronach koronach zębowych. Korona uzupełniana podobnie, jak w przypadku protezy może być pełnoceramiczna, porcelanowa lub wykonana z włókna szklanego i kompozytu.

Warto korzystać z tych usług, aby zachować zdrowy uśmiech jak najdłużej. Nie uzupełnianie braków powoduje gromadzenie się bakterii i tworzenie próchnicy rozprzestrzeniającej się na pozostałe zęby. Ponadto mogą one przesuwać się ze względu na powstałe luki w uzębieniu. Stąd wykonanie mostu jest niezbędne.