Jakie zalety ma lipoliza iniekcyjna?

Lipoliza iniekcyjna jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, dzięki której można nie tylko zredukować tkankę tłuszczową, ale również wymodelować sylwetkę i znacząco poprawić owal twarzy. Dzięki zabiegowi można w bardzo krótki i bezpieczny sposób pozbyć się komórek tłuszczowych.

Jakie największe zalety?

Dla wielu osób dużym atutem zabiegu lipolizy iniekcyjnej jest to, że nie trzeba przygotowywać swojego ciała. Olbrzymim plusem jest również to, że po zabiegu błyskawicznie powracamy do swoich codziennych obowiązków, dlatego też nie trzeba zmagać się z długim i męczącym okresem rekonwalescencji.

Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny, dlatego też nie ma potrzeby stosowania znieczulenia. Opisując największe zalety należy wspomnieć także o dużej skuteczności, przystępnej cenie i krótkim czasie trwania samego zabiegu.

Jak wygląda profesjonalny zabieg?

Profesjonalny zabieg lipolizy iniekcyjnej w zależności od wybranej terapii trwa od 30 do około 50 minut. W dużym skrócie mówiąc zabieg poleca na wstrzyknięciu bardzo cienkiej igły w otłuszczenie miejsce. Wstrzykiwana jest mieszanka z wyciągu soi (fosfatydylocholiny) i soli żółciowej (deoksycholatu).

Opisany powyżej preparat wywołuje lipodestrukcję, a dokładniej mówiąc dochodzi do rozpuszczenia komórki tłuszczowej, która jest automatycznie zastępowana tkaną włóknistą. W obrębie obstrzykniętego ciała dochodzi do stopniowego obkurczenia się skóry. Zbędny tłuszcz trafia bezpośrednio do wątroby, gdzie w procesach metabolicznych jest automatycznie usuwany.

Po zabiegu w miejscach ukłucia może pojawić się opuchlizna i zaczerwienienia. W niektórych sytuacjach mogą pojawić się siniaki, które powinny zniknąć po dwóch tygodniach.

Dla kogo?

Lipoliza iniekcyjna jest doskonałym wyborem dla tych osób, które chcą pozbyć się fałdek pod pośladkami. Dzięki zabiegowi likwidowany jest tłuszcz nie tylko po wewnętrznej, ale również zewnętrznej stronie ud. Dzięki lipolizie iniekcyjnej można szybko pozbyć się tłuszczu na ramionach i kolanach.

Lipoliza iniekcyjna umożliwia usunięcie tłuszczu w workach pod oczami. Z zabiegu dość często korzystają osoby, które chcą pozbyć się podwójnego podbródka i chomików, czyli nadmiaru zbędnego tłuszczu na policzkach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Dermoklinika.