Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?

Dla przeciętnego mężczyzny wybór pierścionka zaręczynowego jest prawdziwym wyzwaniem. Życzyłbyś sobie, by dzień oświadczyn stał się najpiękniejszym wspomnieniem twojej ukochanej, ale najprawdopodobniej nie masz pojęcia, jaki typ biżuterii mógłby się jej spodobać. Jeśli tak właśnie jest, czytaj dalej. Zaraz uzyskasz kilka bezcennych porad.

Wspólne zakupy

Nierzadko jest tak, że para w pewnym stopniu wspólnie planuje swoje zaręczyny albo z jakiegoś powodu kobieta zaczyna się domyślać, że jej partner już niedługo przed nią uklęknie i będzie prosić, by spędziła z nim resztą życia. Będąc w takiej sytuacji, jesteś w stanie ją wykorzystać. Zamiast wybierać pierścionek sam, wybierz go… ze swoją partnerką!

W ten sposób zyskasz stu procentową pewność, że ten klasyczny pierścionek zaręczynowy, który razem wybraliście, na pewno się jej spodoba. Czasem lepiej postąpić w taki sposób niżeli kupować coś, do czego nie ma się przekonania.

Zabawa w szpiega

Wspólne kupowanie pierścionków zaręczynowych nie jest jednak zbyt często praktykowane w naszym kraju. Jeżeli więc jesteś tradycjonalistą i chcesz samodzielnie wybrać coś dla swojej ukochanej, aby ją totalnie zaskoczyć, najpierw postaraj się ustalić mniej więcej, co mogłoby trafić w jej gust. A zrobisz to na kilka sposobów. O ile oczywiście nie znasz stylu swojej ukochanej, bo w tym przypadku sprawa będzie dość prosta.

W wolnej chwili, gdy partnerki nie będzie w domu, zajrzyj do jej szkatułki, zwracając szczególną uwagę na występujące w niej pierścionki. Popatrz, jaki mają rozmiar czy kolor oraz z czego są wykonane. Możesz też porozmawiać z koleżankami przyszłej narzeczonej i poprosić je o pomoc w wyborze.

Proste rozwiązania

Czasami bywa jednak i tak, że masz już wizję idealnego klasycznego pierścionka zaręczynowego w swojej głowie, a potem wchodzisz do jubilera i… całkowicie tracisz głowę. Pierścionków jest zbyt wiele, by zdecydować się na ten jeden jedyny. Co możesz więc zrobić w takiej sytuacji?

Przede wszystkim nie panikuj. Pamiętaj, że klasyka zawsze sama się obroni. A klasyczny pierścionek zaręczynowy, przypominający minimalistyczną obrączkę zdobioną delikatnym, błyszczącym diamencikiem, na pewno przypadnie do gustu każdej kobiecie.

Klasyczne pierścionki zaręczynowe dostępne są w ofercie salonu jubilerskiego Laru.