Czym można aplikować cienie do powiek?

To właśnie cienie do powiek potrafią zmienić dosłownie cały makijaż. Wydobywają głębię koloru oczu i fantastycznie go podkreślają, o ile oczywiście zostaną do niego właściwie dopasowane i – co równie ważne – zostaną prawidłowo zaaplikowane. A jakich narzędzi można użyć, by pięknie rozprowadzić je na powiekach?

Metoda nr 1 – pacynki

Maleńkie pędzelki, nazywane również aplikatorami, zazwyczaj dołączane do zestawów cieni i tradycyjnych paletek. Mają niewielki rozmiar i zdają się być bardzo praktyczne, ale w rzeczywistości nie sprawdzają się zbyt dobrze. Wykonuje się je z kiepskich jakościowo materiałów, przypominających zwykłą gąbkę. Chłonie ona nadmierną ilość produktu, przez co może pozostawiać zauważalne plamy na powiece.

Aplikatory nie są też zbyt higieniczne. Ciężko się je czyści. Bardzo szybko ulegają zabrudzeniom. Potrafią też zniszczyć się w ekspresowym tempie – gąbeczki przytwierdzone do patyczka już po jednym użyciu mogą od niego odpaść.

Metoda nr 2 – pędzle

Obecnie są to najpopularniejsze narzędzia do aplikacji cieni do powiek. I świetnie! Pędzle są bowiem najlepszymi aplikatorami, a dodatkowym ich atutem jest to, że występują w przeróżnych konfiguracjach, rozmiarach i odmianach. Dzięki temu wszystkiemu zapewniają ogrom wspaniałych możliwości. Kobiety, które chcą wykonywać naprawdę niesamowite makijaże, powinny zainwestować w zestaw przynajmniej kilku, a najlepiej kilkunastu pędzli.

Płaskim pędzelkiem można świetnie rozprowadzić główny cień na całej powiece, by stworzyć z niego pewnego rodzaju bazę i dopiero potem przejść do nakładania kolejnych kolorów. Pędzelek okrągły świetnie poradzi sobie z kolei z roztarciem poszczególnych elementów, a ten skośny zdoła namalować wyraziste kreski bądź podkreślić dolną część powieki.

Metoda nr 3 – palce

Coraz rzadziej stosowana, a jednak całkiem wartościowa. Cienie do powiek nałożone palcami potrafią wyglądać tak samo dobrze jak te zaaplikowane pędzlem czy aplikatorem. Wszystko jest tutaj kwestią wprawy. Wystarczy poćwiczyć, aby wyczuć swoje palce i stworzyć z nich praktyczne narzędzie do wykonywania makijażu.

Ta metoda na pewno jest jedną z najwygodniejszych. Zajmuje najmniej czasu i świetnie sprawdzi się w momencie, gdy na wykonanie makijażu pozostanie wyłącznie kilka minut.

Cienie do powiek dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.