Bransoletka z grawerem w 3 wydaniach

Ładna biżuteria cieszy oko właścicielki i wszystkich osób, które spotyka. Nie bez powodu jednym z najlepszych prezentów jest grawerowana bransoletka. Jaką wybrać, aby prezentowała się elegancko i nie leżała schowana w szufladzie? Oto 3 stylowe pomysły!

1. Metalowa plakietka lub zawieszki

Biżuteria nie musi być stworzona na wyjątkowe okazje. Równie atrakcyjne są codzienne bransoletki oparte na sznurku lub skórzanym pasku, które można dostosować do szerokości nadgarstka. Na środku takiej bransoletki może znajdować się metalowa plakietka – to ona będzie wygrawerowana.

W podobnym stylu jest utrzymana bransoletka z grawerem, której podstawą jest sznurek, a metalowymi elementami – zawieszki. Charmsy w dowolnym kształcie można przyozdobić kreatywnymi grawerunkami. Jeśli jest ich wystarczająco dużo, można ułożyć słowo lub imię z pojedynczych liter. Aby prezent był bardziej subtelny, można kupić bransoletkę na kostkę.

2. Klasyczna obręcz ze złota lub srebra

Więcej miejsca na grawerunek zapewnia bransoletka w postaci szerokiej obręczy. Na jej obwodzie zmieści się dłuższy cytat lub dedykacja. Bransoletka tego typu może być wykonana ze złota lub srebra. Różne szerokości ułatwiają dopasowanie bransoletki do planowanej wielkości grawerunku.

Grawerunek możemy umieścić po zewnętrznej lub wewnętrznej stronie bransoletki. Która opcja będzie lepsza? Zależy to od jego charakteru – jeśli jest bardzo osobisty, lepiej, żeby pozostał ukryty. Starannie zaprojektowane zdobienia warto natomiast pokazać publicznie.

3. Bransoletka z zegarkiem

Wyjątkowo funkcjonalnym elementem biżuterii jest zegarek wkomponowany w bransoletkę. Grawer można umieścić na spodzie tarczy lub na samej bransolecie. Warto zastanowić się, czy jego widoczność zwiększy estetykę bransoletki, czy też lepiej zachować go w ukryciu.

Zegarek często zestawiony jest z kilkoma bransoletkami, które tworzą jednolitą kompozycję. Wtedy jedna z nich może być właściwą bransoletką z grawerem, a pozostałe – pasującymi dodatkami. Bransoletki bywają połączone lub oddzielne. To ważne, ponieważ nie wszystkie osoby lubią warstwową biżuterię, która zajmuje dużą powierzchnię nadgarstka.

Bransoletki z masą perłową dostępne są w ofercie salonu jubilerskiego Laru