Stylowa i kobieca odzież na zimę

Zima jest jedną z najbardziej nieprzyjaznych pór roku. Gdy podczas jej trwania jest śnieżnie, a mróz przyjemnie skrzypi pod stopami, to nie ma problemu, jednak czasami jedyne, na co można liczyć to plucha, marznące dłonie oraz przemakające buty. Na tę porę roku należy się odpowiednio przygotować, a kobiety mogą podczas niej wyglądać pięknie i stylowo, nie istnieją tu żadne ograniczenia.

Barwy lata zimą

Odzież damska na zimę wcale nie musi być nudna i smutna. Niestety, w Polsce utarło się przeświadczenie, że zimą wolno tylko zakładać kolory ubrań przypominające aurę na zewnątrz, czyli szarość, biel, czerń. To gama kolorów, która nie przywołuje uśmiechu na ustach, a jedynie potęguje wszechogarniającą rozpacz i tęsknotę za słońcem. Dlatego poleca się zakup odzieży damskiej na zimę w kolorach pudrowego różu, stanowi on bowiem granicę pomiędzy jesienią a zimą. Równie użytecznym kolorem jest czerwień, wyróżniająca się na tle zimowego krajobrazu, czy pastelowe kolory przywołujące samym swoim kolorem wiosnę. Nie warto się bać kolorowych ubrań zimą, bo to one wprawiają kobiety w dobry humor. Co więcej, używając kolorów, można tworzyć niesamowite stylizacje, bowiem odzież damska na zimę to nie tylko kurtki, ale również dodatki.

Dodatki zimowe w tęczowych barwach

Kurtka to najważniejsza część stylizacji, ale równie ważne są dodatki, bo to one spajają całość stroju. Zimą można zaszaleć i kupić akcesoria zimowe o niezliczonych krojach i kolorach. Dodatki traktowane są przez projektantów bardzo poważnie, dlatego wychodzą z tego niesamowite kompozycje. Czerwona kurtka z tonującą ją szarością wygląda nieziemsko, a pastelowy róż z błękitem sprawia, że uśmiech na twarzy pojawia się nie tylko nam, ale również mijanym przez nas przechodniom. Szale w stonowanych kolorach przeplatane kolorowymi nitkami, stanowią atrakcyjne połączenie dla kobiet, które nie lubią zbyt jaskrawych barw. Do tego należy dokupić czapkę z kolorowym pomponem i ciekawa, a zarazem uniwersalna stylizacja jest już gotowa. Zimą można się bawić krojami i barwami, należy również pamiętać, aby dodatki były wysokiej jakości i chroniły skórę przed wychłodzeniem. Najlepiej sprawdzają się w tym celu akcesoria zrobione z materiałów naturalnych, jak np. wełna.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Salko