Odżywienie włosów

W dzisiejszych czasach włosy narażone są na wiele niekorzystnych czynników. Poczynając od pogody – szkodzi im zarówno zbyt wysoka, jak i zbyt niska temperatura, ale też zanieczyszczone powietrze, pyły, gazy i dymy. Włosy niszczą się również podczas używania suszarek, prostownic czy lokówek. Stosując regularnie produkty odżywiające włosy, możemy znacznie poprawić ich kondycję.

Odżywka do włosów

Gdy zauważymy, że nasze włosy nie wyglądają zdrowo – są pozbawione blasku, matowe, bez objętości – warto sięgnąć po odżywkę do włosów. W dzisiejszych czasach wybór jest naprawdę ogromny – poczynając od najbardziej popularnych, tradycyjnych odżywek do włosów, poprzez odżywki w sprayu czy szampony z odżywką.

Wybór nie jest taki oczywisty – często podejmowany metodą prób i błędów, ponieważ nie wszytko to, co pisze producent na opakowaniu zawsze jest prawdą. Niemniej warto czytać etykiety, by dobrać odżywkę do swojego rodzaju włosów.

A wybór jest naprawdę przeogromny – obecnie na rynku znajdują się odżywki do włosów prostych, kręconych i falowanych, suchych, przetłuszczających się, albo normalnych, blond, farbowanych czy bardzo zniszczonych.

Maska do włosów

Odżywka do włosów działa z zasady na powierzchni włosa – wygładza je, domyka łuski, nadaje połysk. Efekty stosowania odżywki do włosów są widoczne niemal natychmiast po jej aplikacji. Jeśli jednak mamy naprawdę bardzo zniszczone włosy, sama aplikacja odżywki do włosów może nie wystarczyć. Należy wtedy sięgnąć po maskę do włosów,

Maska do włosów dogłębnie je nawilży i odżywi, a efekt ten będzie długotrwały. Maskę stosujemy rzadziej – nie po każdym myciu, a na przykład raz w tygodniu. Dobrze jest, jeśli podczas działania maski dodatkowo wpłyniemy na włosy ciepłem, na przykład z suszarki do włosów – dzięki temu łuski włosa rozchylą się, a maska będzie mogła wniknąć głębiej w ich strukturę.

Podsumowanie

Jeśli chcemy, by nasze włosy wyglądały olśniewająco każdego dnia, musimy o nie zadbać we właściwy sposób. Nierozłącznym przyjacielem będzie więc szampon, który oczyści włosy z zanieczyszczeń oraz resztek produktów do stylizacji fryzury, odżywka do włosów, która sprawi, że będą one miękkie i błyszczące oraz maska do włosów, która dogłębnie odżywi całe włosy.

Odżywki do włosów kupisz na Kosmetykizameryki.pl