Półgorsety

Historia bielizny, a w szczególności damskiej jest niezwykle ciekawa. Patrząc się na to, w jakim kierunku rozwijała się jej forma, możemy wnioskować bardzo wiele między innymi o tym, jakie zmiany społeczne zachodziły w poszczególnych społeczeństwach i grupach społecznych. Bardzo często wiele rozwiązań wychodziło z użycia. Czasami na dobre, a czasami do niektórych rozwiązań powracano. Obecnie dość szeroko dyskutowane są biustonosze półgorsety.

Biustonosze półgorsety

Środowiska związane z szeroko pojętym feminizmem, na ogół bardzo krytycznie odnoszą się do kwestii noszenia gorsetu w epokach minionych. W zasadzie w większości przypadków gorset uważany jest za jeden z elementów opresji kobiet. Faktycznie można do jakiegoś stopnia przyznać temu rację, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, jak bardzo był to elementy bielizny niewygodny oraz w jak złym kierunku, a czasami wręcz niebezpiecznym i przesadzonym ewoluowały zasady jego noszenia. Jednak z drugiej strony gorsety ewoluowały między innymi w stronę biustonosza, bez którego większość kobiet nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania. Jest to po prostu wygodny oraz przydatny element bielizny. Obecnie coraz częściej stosowane są również półgorsety sklepy z bielizną oferują je coraz częściej. Dlaczego?

Co to jest półgorset?

Półgorset jest to nic innego jak biustonosz, który ma przedłużony dół. Ten przedłużony dół może mieć również różną formę. Zazwyczaj stosuje się przedłużenie w postaci wzorzystej koronki, czasami jednak przedłużenie to bywa usztywniane fiszbinami, które znamy z klasycznego gorsetu. Aby wiedzieć, jakie są dla nas najlepsze półgorsety sklepy często oferują konsultacje. Jakie jednak są jego zastosowania?

Jakie może mieć zastosowanie półgorset?

Półgorsety wyglądają seksownie. Estetyka tego rozwiązania mówi sama za siebie. Półgorsety sprawiają również, że nasza figura jest bardziej smukła. Szczególnie dotyczy to kobiet, które mają nieco więcej ciałka. W wielu sytuacjach takich jak np. firmowe spotkania, kiedy oczekujemy od siebie nienagannego wyglądu, półgorset spełnia swoje zadanie.

Inne pozytywne działanie półgorsetu wynika z tego, że wymusza na nas utrzymywanie prawidłowej postawy, dzięki czemu nasza sylwetka jest lepsza, nie mówiąc już wiele o fakcie tego, że unikamy brzydkiego garbienia się.