Jaką odzież wybierać na zimę?

Kobiety w większości przypadków przykładają dużą wagę do wyglądu, co powoduje, że kiedy nadchodzą zimowe miesiące, nierzadko przedkładają wygląd nad komfort termiczny. Na szczęście jednak obecnie wybór odzieży damskiej na zimę jest na tyle duży, że można zaspokoić wszystkie swoje oczekiwania.

Odzież damska na zimę nie musi pogarszać proporcji sylwetki!

Często wydaje się, że by zapewnić sobie ciepło w najzimniejsze dni, trzeba stawiać na grube ubrania bądź zakładać ich wiele jednocześnie, ale nie jest to prawda. Jeśli postawi się na dobrej jakości ubrania, wykonane z odpowiednich materiałów, będą one dobrze chronić przed chłodem i zapewniać komfort.

Jednocześnie pozwolą zachować atrakcyjny wygląd, bez optycznego pogrubiania. Jest to też oczywiście kwestia komfortu, gdyż nierzadko grube bluzy czy swetry wcale nie dają oczekiwanego ciepła, a przy tym są niewygodne, utrudniają poruszanie się, a nawet są ciężkie, wobec czego po ich dłuższym noszeniu może pojawić się ból ramion i pleców.

To samo dotyczy wierzchniej odzieży damskiej na zimę. Nawet cienki płaszcz, jeśli jest wykonany z dobrych materiałów, na przykład wełny, może nierzadko być cieplejszy niż gruba i ciężka kurtka, w której w dodatku sylwetka wygląda fatalnie.

Jakie materiały?

Kiedy za oknem robi się zimno, każdy chce zapewnić sobie komfort termiczny, a szczególnie wtedy, gdy przebywa się w chłodniejszych pomieszczeniach, na przykład w pracy. Warto jednak pamiętać, że ciepło dają nie tylko fasony czy grubość materiałów. Jeszcze mocniej wpływa na to ich typ.

Jednocześnie nikt nie chce się przegrzewać, co jest niezwykle nieprzyjemne, powoduje szybsze męczenie się, dyskomfort, a także oczywiście nadmierne pocenie. Jak tego uniknąć? Idealnym rozwiązaniem będą naturalne materiały.

Może to być na przykład bawełna – materiał ten warto wybierać zwłaszcza w przypadku bielizny, jak podkoszulki. Swetry czy kardigany warto zaś wybierać z wełny czy kaszmiru. Jest to idealna odzież damska na zimę, gdyż zapewnia ciepło i wygodę, jest więc warta swojej ceny nawet jeśli kosztuje więcej.

Ciekawe połączenia

Kompletując stylizacje na zimowe dni czy wieczory, warto też pamiętać, że nie muszą one w całości opierać się na zimowych ubraniach.

Bardzo atrakcyjnie prezentują się na przykład cienkie sukienki w połączeniu z grubymi kardiganami i ciepłymi rajstopami oraz kozakami.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Salko.