Jak wybrać dobrego dostawcę odzieży używanej?

Zaopatrzenie second handu jest bardzo ważne dla jego sukcesywnej działalności. Właśnie dlatego kluczowe jest znalezienie odpowiedniego dostawcy. Jak wybrać najlepszą hurtownię? Oto porady, które pomogą w wyszukaniu najwyższej jakości towaru w przystępnych cenach.

Najlepiej bezpośrednio u importera

W poszukiwaniu dostawcy odzieży używanej warto przede wszystkim skupić się na importerach, czyli firmach, które sprowadzają asortyment do kraju.

Zakup używanej odzieży oraz innego asortymentu z drugiej ręki bezpośrednio u importera ma wiele zalet. Przede wszystkim można wtedy uniknąć wysokich kosztów naliczanych przez kolejnych pośredników. Także towary nie są przebrane, dlatego nadal można znaleźć wśród nich wysokiej jakości ubrania, które będą cieszyły się zainteresowaniem wśród klientów.

Ważne pochodzenie odzieży używanej

Drugą ważną kwestią jest pochodzenie odzieży używanej. Importerzy pozyskują ją z różnych krajów, najczęściej podczas zbiórek lub z kontenerów, do których wrzuca się niepotrzebne ubrania.

W Polsce największym zainteresowaniem cieszy się odzież używana angielska, irlandzka oraz amerykańska. Także dobrze sprzedają się ubrania włoskie, holenderskie, duńskie oraz niemieckie. Odzież używana z bogatych krajów jest mniej zniszczona i można znaleźć wśród niej markowe produkty, także droższych producentów.

Sprawdź asortyment przed zakupem

Dobry dostawca odzieży używanej powinien umożliwić klientowi wgląd w worki lub kartony przed złożeniem zamówienia. Oczywiście, odzieży nie można wybierać, lecz dzięki temu można dowiedzieć się, jakie produkty znajdują się w paczkach.

Należy też wziąć pod uwagę oferowany asortyment. W przypadku odzieży sort można spodziewać się lepszej jakości – najwyższa to odzież używana Cream lub Premium. Z kolei odzież niesortowana, która jest najtańsza, może zawierać wiele uszkodzonych, nienadających się do użycia produktów.

Zwróć uwagę na zasady współpracy

Warto także sprawdzić warunki współpracy, jakie oferuje dostawcy odzieży używanej. Można składać zamówienia jednostkowe lub zdecydować się na podpisanie umowy na regularną dostawę asortymentu.

W przypadku większych zamówień hurtownie odzieży używanej często zapewniają dodatkowe rabaty, darmową dostawę.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.