Dobry dostawca odzieży używanej

W handlu odzieżą używaną widać stałe trendy wzrostowe. Rośnie zarówno wolumen sprzedaży, jak i jakość oferowanych usług. Detaliści proponują już sprzedaż bez wychodzenia z domu, natomiast hurtownicy i dostawcy odzieży używanej ciągle zwiększają asortyment i szybkość dostaw. Istnieją czynniki decydujące o powodzeniu na rynku. Można przytoczyć kilka z nich.

Podstawy jakościowe

Szanujący się dostawca odzieży używanej, który pragnie nie tylko utrzymać się na rynku, lecz także rozwijać swój biznes w branży, musi być kojarzony z zachowaniem jakościowych podstaw. Hurtownie nastawiają się na zapewnienie korzystnej współpracy z odbiorcami, jakimi są sklepy. Opłacalne staje się nawiązywanie długotrwałych więzi biznesowych. Lepsze to niż szybki i nieuczciwy zarobek.

Dostawcy odzieży używanej stawiają na wizerunek uczciwego i pewnego kontrahenta. Głównym zapewnieniem dla detalisty staje się terminowość dostawy i jakość oferowanego towaru. Ten ostatni musi być przede wszystkim pozbawiony wad, ubranie powinny być czyste oraz nieuszkodzone. Dużą rolę odgrywa także cena, a także wgląd klienta do oferowanych paczek.

Sortowanie ma znaczenie

Hurtownicy ubrań używanych sprzedają je w pakietach, które zwykle dzielą się na większe lub mniejsze paczki. Główne rozróżnienie, którym posługują się dostawcy i ich klienci to podział na sortowane i niesortowane. Sortowana odzież (zwana w skrócie „sortem”) jest jakościowo znacznie lepsza niż niesortowana.

Kategorie odzieży używanej są podobne do tych spotykanych w sklepach. Ambicja najlepszych hurtowników jest całościowe zaopatrzenie outletów. Wprowadzają do oferty nie tylko markowe, jakościowe ubrania, lecz także buty, torebki i inne wyroby galanteryjne. Oczywiście, oprócz rozróżnienia jakościowego, paczki dzielą się także na kategorie „dla kogo” i „w jakim rozmiarze” oraz „na jaką porę roku”

Najlepsza jakość

Najwyższa klasa odzieży używanej nosi miano „cream”. W jej skład wchodzą ubrania najwyższej jakości o uznanych międzynarodowo markach, czasem z metkami świadczącymi o zupełnym braku śladów użycia. Popularne ciuchy w klasie A czyli cream gwarantuje najwyższa jakość.

Selekcjonowany towar z grupy cream odkłamuje stereotyp używanych ubrań. Z pewnością nie są one nieciekawe i banalne, wręcz przeciwnie – to modny i wygodny styl w zasięgu ręki.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.