Czy warto kupić rękawice winylowe?

Rękawice winylowe są bardzo popularne. Jest to świetna alternatywa dla rękawic lateksowych. Ponadto są przeznaczone dla alergików.

Rękawice z winylu

Warto pamiętać o tym, że rękawiczki z winylu produkowane są przy zastosowaniu polichlorku winylu, który nierzadko nazywany jest tworzywem PCV. Tego typu rękawice są niesamowicie wytrzymałe, a ponadto odporne na działanie substancji tłuszczowych – niestety rękawiczki lateksowe nie wykazują takiego działania.

Niestety rękawiczki winylowe nie są tak elastyczne, jak inne odpowiedniki. Dlatego bardzo łatwo mogą ulec uszkodzeniom mechanicznym. Dużo osób uważa, że rękawiczki winylowe nie są tak estetyczne, jak ich odpowiedniki z lateksu – często odbierane jest to za zaletę.

Dlaczego warto kupować rękawice z winylu?

Pomimo faktu, że rękawice winylowe mają nieco luźniejszy krój, to zapewniać będą świetne wyczucie dotyku, a także komfort noszenia. To pierwszorzędny wybór dla ludzi, którzy mają wrażliwą skórę dłoni. Ponadto jest to świetny zakup dla osób uczulonych na lateks. Dzięki temu, że takie rękawice produkowane są z materiału syntetycznego, nie będą nieść ryzyka pojawienia się reakcji alergicznych. Ponadto zapewnią wysoki komfort noszenia.

Warto zaznaczyć, że rękawiczki winylowe możemy kupić w wersji pudrowanej, a także bezpudrowej. Takie, które nie mają środka pudrującego z powodzeniem można stosować u ludzi, którzy po zastosowaniu normalnych rękawiczek pudrowych odczuwają dyskomfort bądź zauważają powstawanie podrażnień naskórnych.

Rękawice winylowe

Winyl nie będzie przyklejać się do skóry, pomimo braku tzw. pudru. Ponadto rękawice tego typu zakłada i zdejmuje się w bardzo wygodny sposób. Trzeba też zwrócić uwagę na fakt, że zarówno rękawiczki winylowe, lateksowe, jak i nitrylowe odnajdują szerokie zastosowanie – zwłaszcza w medycynie bądź przemyśle. Rękawice z winylu świetnie będą chronić skórę dłoni przed działaniem substancji chemicznych, a także przed wszelkimi zabrudzeniami.

Korzystanie z rękawic winylowych sprawi, iż zmniejszymy ryzyko przenoszenia wszelakich drobnoustrojów. Ponadto tego typu rękawice nie będą uczulać. Oprócz tego są elastyczne, a także odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Winyl powinien idealnie przylegać do skóry dłoni. Ponadto zapewnia świetne wyczucie dotyku.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa Anma.