Czy second hand to dobry pomysł na biznes?

Z roku na rok nasze ulice wyglądają coraz ciekawiej. Coraz większa wagę przykładamy do swojego wyglądu. Strój liczy się coraz bardziej. Czy to jest dobry moment, by otworzyć sklep z odzieżą używaną?

Koniec z nudą!

Ciuchy z „sieciówek” dla coraz większej ilości osób nie są już wystarczająco ciekawe. Nie chcemy wyglądać na ulicach tak, jak wszyscy inni. Wtapiać się w tłum.

Jest to dobra wiadomość dla osób, które chcą otworzyć sklep z odzieżą używaną. Wbrew pozorom to właśnie tam można znaleźć wyjątkowe egzemplarze opatrzone metkami sławnych domów mody.

Decydując się na ekskluzywny sklep z odzieżą używaną koniecznie trzeba skoncentrować się na znalezieniu odpowiednich dostawców odzieży. Dostawcy odzieży używanej dzielą się na tych, którzy oferują towar niesegregowany oraz segregowany.

Odzież niesegregowana jest idealna, gdy sklep kieruje swoją usługę do osób, którym zależy na cenie towaru, ale już nie koniecznie na jego jakości. Dostawcy odzieży używanej segregowanej sprzedają ciuchy, które są wyselekcjonowane. Dzięki temu modele są ciekawsze, w lepszym stanie, ale za to wyższej cenie.

Dostawcy odzieży używanej najchętniej przywożą ciuchy z Anglii, Niemiec czy Szwecji. Za bardzo eleganckie uznawane są ciuchy z Włoch oraz Hiszpanii.

Liczy się lokalizacja

Wybór zaufanych dostawców odzieży używanej jest najważniejszym elementem, który ma wpływ na powodzenie biznesu. Kolejnym jest wybór odpowiedniego lokalu.

Decydując się na założenie sklepu z ekskluzywną odzieżą używaną koniecznie trzeba znaleźć lokal, który będzie miał dużą, ładną witrynę. To właśnie umieszczając najciekawsze egzemplarze na wystawie przyciągniemy najwięcej klientów.

Warto również skoncentrować się na lokalach znajdujących się na parterze, by klienci bez problemu mogli przyjrzeć się ofercie.

Bardzo ważna jest również lokalizacja sklepu. Dobrym miejscem jest wybranie ulicy, gdzie znajdują się inne sklepy z ciekawymi ciuchami, modne restauracje czy miejsca dla młodych ludzi, którzy najczęściej przykładają dużą wagę do swojego stroju.

Sklepy z odzieżą używaną to ciekawy sposób na biznes. To właśnie w takich miejscach można znaleźć ciuchy, które są niebanalne i interesujące. Coraz więcej osób ceni sobie możliwość wybierania ciuchów, które mimo iż są używane nadal zachwycają jakością oraz niebanalnym wyglądem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.