Biustonosz, półgorset i gorset – bielizna damska

Bielizna podtrzymująca biust jest dla każdej kobiety jednym z nieodzownych elementów odzieży, którą nosi na co dzień, na specjalne okazje, a także podczas różnych rodzajów aktywności sportowej. Wybór jest bardzo bogaty, a rodzaj zależy od indywidualnego gustu.

Jakie rodzaje bielizny podtrzymującej biust są dostępne w sprzedaży?

Do podstawowych rodzajów można zaliczyć półgorsety, biustonosz gorset, a także tradycyjnie modelowany biustonosz, który jest dostępny w kilku najbardziej popularnych modelach. Panie dobierają odmianę biorąc pod uwagę swoją sylwetkę, chęć poprawienia niektórych jej niedoskonałości, styl życia, a także konkretne okoliczności, takie, jak pora roku, czy też uroczyste okazje.

Do niedawna wydawało się, że również wiek jest istotną przesłanką do wyboru konkretnego modelu biustonosza, ale jest to przeszłość. Rodzaj modelu raczej zależy od indywidualnych preferencji, stylu życia, a przede wszystkim od komfortu noszenia. Tym bardziej że kobiety są aktywne, także pod względem ruchowym, do coraz bardziej dojrzałego wieku.

Czym różną się poszczególne modele biustonoszy?

Najbardziej popularny biustonosz o tradycyjnym kroju, coraz częściej jest zastępowany alternatywną bielizną, taką, jak biustonosz gorset lub półgorsety, a dzieje się tak dlatego, że kobiety są świadome możliwości podniesienia komfortu codziennego życia oraz poprawienia wyglądu swojej sylwetki poprzez proste triki i niewielkim kosztem.

Półgorset i gorset różni się od tradycyjnie szytego biustonosza dodatkowym pasem umieszczonym pod biustem, który może być dowolnie wybranej szerokości. Od tego, w jaki sposób kobieta chce wymodelować swoją sylwetkę za pomocą bielizny zależy wybór bardziej lub mniej zabudowanego elementu codziennej garderoby.

Jak wybrać spośród ogromnej ilości różnych modeli biustonoszy?

Najlepszym sposobem na wybór dobrze dobranego biustonosza jest udanie się do dobrego sklepu z bielizną, gdzie można przymierzyć kilka rodzajów o różnych krojach i modelach. Decyzja o zakupie konkretnego modelu z pewnością nie jest łatwa, a przymiarka daje możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu komfortowo dany biustonosz się nosi.

Można oczywiście dokonać zakupu online, ale konieczne jest poznanie dokładnych wymiarów, a także znajomość marki, ponieważ u różnych producentów parametry mogą się miedzy sobą różnić. Nawet niewielkie różnice często sprawiają, że wybrany model nie będzie satysfakcjonujący.