Aparaty ortodontyczne Łódź

Co warto wiedzieć na temat aparatów ortodontycznych?

Zawsze jest dobry czas, aby odrobinę bardziej zadbać o swoje zęby i zająć się różnego rodzaju defektami, które odbierają poczucie własnej wartości i zniechęcają do uśmiechania się. Tak właśnie bywa w przypadku krzywego uzębienia. Nawet stosunkowo nieduża wada powoduje, że u wielu ludzi pojawia się prawdziwa blokada przed eksponowaniem zębów. Szczery i spontaniczny uśmiech nie wchodzi w grę. Najwyższa pora rozstać się z tymi ograniczeniami. Dobry lekarz ortodonta Łódź to osoba, która będzie wspierać w tym procesie przemiany.

Aparaty ortodontyczne Łódź

U wielu osób przyjęło się myślenie, że aparaty ortodontyczne są dedykowane tylko dla nastolatków i ludzi młodych. Tymczasem współcześnie ze swoimi krzywymi zębami bardzo często rozprawiają się ludzie dorośli. Współczesna stomatologia estetyczna oraz ortodoncja są na takim poziomie, że naprawdę wiele można zdziałać praktycznie na każdym etapie życia. Można zatem skutecznie pozbyć się tych problemów z zębami, które towarzyszą nam od zawsze. Kompleks krzywych zębów z dzieciństwa może być pozytywnie rozwiązany nawet w ciągu kilkunastu miesięcy. Pomoże w tym skuteczny lekarz ortodonta Łódź.

Dobry ortodonta Łódź

Walka o piękne i proste zęby zaczyna się tak naprawdę od stomatologa, który musi wyleczyć wszystkie ubytki, a także ściągnąć kamień nazębny. To zatem pierwszy etap przygotowań do założenia aparatu ortodontycznego. Niestety noszenie aparatu podwyższa ryzyko zachorowania na próchnicę zębów. Dlatego właśnie wyleczenie wszelkich ubytków oraz dbanie o prawidłową higienę jamy ustnej, jest tak istotne podczas noszenia aparatu. Kiedy zęby są już wyleczone, lekarz zdejmuje specjalny odcisk dla ortodonty, który przygotuje aparat. Każdy aparat jest dosłownie szyty na miarę i przygotowany indywidualnie dla pacjenta. Współczesne aparaty ortodontyczne Łódź robione są tak, że stają się praktycznie niewidoczne. Dzisiaj nie ma to jednak już aż tak dużego znaczenia, bo aparat ortodontyczny często uważany jest za modny gadżet. Jego noszenie nie jest już powodem do odczuwania wstydu czy zażenowania.

Jak długo trzeba nosić aparat?

Jak długo trzeba nosić aparat ortodontyczny? Proces korygowania krzywych zębów trochę trwa. Niejednokrotnie aparat należy nosić nawet przez około 2 lata, po czym następuje jeszcze etap noszenia tak zwanej szyny retencyjnej. Ta szyna ma bardzo duże znaczenie dla utrwalenia efektu prostowania zębów przez aparat. Po około 2,5 do 3 lat ( lub też krócej – wszystko zależy bowiem od indywidualnego pacjenta), zęby są wyprostowane i prezentują się dosłownie perfekcyjnie.