dentysta

Co warto wiedzieć o protezach zębowych?

O protezach zębowych krąży wiele mitów. Część osób ma zatem obawy przed skorzystaniem z tego rodzaju rozwiązania w przypadku problemów z uzębieniem. Warto prześledzić najistotniejsze informacje w tym zakresie, z uwzględnieniem oferty, jaką przygotowała Protetyka Szczecin.

Protezy zębowe – rodzaje

O tym, ze protetyka stomatologiczna w Szczecinie daje możliwość szybkiego i trwałego uzupełnienia wszelkich braków w uzębieniu, powstałych na skutek chorób, wypadków czy niedostatecznej higieny, przekonał się każdy, kto skorzystał z tej oferty. Na pacjentów czekają rozmaite warianty wyboru. Protezy zębowe Szczecin to szeroka gama opcji – można tu dokonać podstawowego podziału na wersje stałe i ruchome. Protezy stałe – jak wskazuje nazwa – są przytwierdzane tak, że utrzymują się w jamie ustnej permanentnie. W tym wypadku stosuje się uzupełnienia w formie koron, licówek lub mostów oraz elementów opierających się na implantach. Z kolei wersje ruchome, które proponuje protetyka stomatologiczna Szczecin, to modele, które można wyjąć z jamy ustnej właściwie w każdej dowolnej chwili, wedle potrzeby. Tu wyróżniamy protezy zębowe w odmianie akrylowej, szkieletowej, jak również tzw. „overdenture”, które wsparte są albo na implantach albo na innych, naturalnych zębach pacjenta. Oczywiście poszczególne rodzaje różnią się też pod względem finansowym. Ceny modeli stałych są znacznie droższe, jednak dają z pewnością lepsze efekty.

Protetyka stomatologiczna Szczecin – dlaczego warto?

Jeśli chodzi o protezy zębowe Szczecin daje swoim mieszkańcom możliwość skorzystania z doskonałych i bardzo nowoczesnych gabinetów. W punktach tych uzyskać można nie tylko wsparcie, poradę, doskonałą obsługę i profesjonalne podejście do pacjenta, ale również najwyższej jakości materiały czy urządzenia. Protetyka stomatologiczna Szczecin to prężnie rozwijająca się usługa, pozwalająca na otrzymanie niezwykłych rezultatów. Zabiegi nie są bolesne (każdy pacjent dostaje skuteczne znieczulenie), a personel dba o maksymalny komfort każdego klienta. Warto podkreślić, że protetyka Szczecin to szansa na długotrwałe korzystanie z efektów pracy stomatologów. Osoby, które zdecydują się na któryś z wariantów, przez lata cieszą się estetycznym uśmiechem, pozbawionym niedoskonałości. Co istotne, szczecińskie gabinety słyną nie tylko z dobrej opinii z uwagi na jakość usług, ale także z powodu atrakcyjnych cen. Przed zabiegiem pacjent jest informowany dokładnie o wszystkich etapach przebiegu leczenia i dobrze przygotowywany do całego procesu.