Ulga dla cierpiącego

Alzheimer to brutalna i ciężka choroba prowadząca do utraty pamięci, godności a w konsekwencji do śmierci. Cierpieli na nią ludzie tak wybitni jak Ronald Reagan, Sean Connery oraz Peter Falk. Gdy pojawi się chory w naszej rodzinie z pewnością będziemy chcieli sami się nim opiekować. Jeśli jednak przyjdzie moment, iż nasze siły psychiczne i wiedza nie pozwolą na dalszą opiekę, należy rozważyć oddanie chorego do ośrodka typu domy opieki alzheimer Warszawa. Co to za ośrodki?

Opieka społeczna, czyli żaden wstyd

W Polsce nadal pokutuje twierdzenie, iż oddanie chorego na alzheimera do domu opieki to porzucenie czy pozbycie się bliskich. Często osoby, które dokonają takiego czynu są pogardzane przez dalszą rodzinę czy sąsiadów. Jest to twierdzenie błędne i szkodliwe. Choroba alzheimera w swojej zaawansowanej fazie jest bardzo trudna i może prowadzić do takich objawów u chorego jak napady przemocy, załatwianie potrzeb fizjologicznych bez kontroli i całkowita utrata pamięci. Wówczas dla dobra chorego jest jeśli trafi pod godną i specjalistyczną opiekę pod skrzydła placówki przystosowanej do opieki nad tego typu chorymi.

Niestety nie wszystkie znajdujące się w obrębie miasta stołecznego domy opieki warszawa i okolice przyjmują chorych na alzheimera, ponad 1/4 z nich nie ma warunków by takiego chorego przyjąć a blisko połowie brakuje wykwalifikowanej kadry. Są jednak specjalistyczne domy opieki alzheimer warszawa, które posiadają odpowiednie warunki dla przyjęcia chorych na omawianą dysfunkcję.

Domy opieki, czyli godność i bezpieczeństwo

Domy opieki alzheimer, zlokalizowane w Warszawie i jej okolicach to placówki z najwyższym w kraju standardem. Posiadają nie tylko dobre warunki lokalowe, własne pokoje dla chorych czy zajęcia terapeutyczne, ale również kadrę z wykształceniem uniwersyteckim. Placówek typu Dom opieki alzheimer znajduje się w Warszawie i okolicach około 20, w tej liczbie spora część to zakłady prywatne.

Standard opieki w zakładzie prywatnym jest nieco wyższy niż w publicznym jednak idzie za tym wyższa cena za pobyt chorego. Warto więc przejrzeć oferty wszystkich ośrodków, by wybrać najlepszy, który przyjmie naszego chorego i zapewni mu spokojny byt i godną starość.