Pomoc w leczeniu cukrzycy

Cukrzyca zbiera coraz szersze żniwo i widać to w naszym społeczeństwie po kolejkach do diabetologów. To groźna choroba, którą trzeba leczyć, dzięki temu można dosyć dobrze sobie radzić z jej objawami. Istnieje wiele sposobów na zapobieganie spadkom lub nagłym wzrostom cukru. Jedną z nich jest gymnema sylvestris.

Gymnema sylvestre pochodzenie i zastosowanie

Jest to tropikalna roślina, która pochodzi z południowych Indii, a jej liście są używane od około 2000 lat przez indyjskich lekarzy stosuje się je nie tylko w celu regulowania cukru, ale również jako środek przeczyszczający, przeciwrobaczy czy wykrztuśny. Można nazwać ją niszczycielem cukru. Rośliny te używane są w leczeniu choroby wrzodowej, niedokrwistości, w żylakach odbytu i wielu innych. Gymnema sylvestre rośnie w lasach tropikalnych i zagajnikach, ma jajowate liście, zaokrąglone u nasady. Gotowy surowiec docierający do pacjenta to wysuszone i bezwonne liście, o barwie żółto zielonej, ma dość nieprzyjemny gorzkawy smak.

Gymnema sylvestre liście – efekty

Coraz więcej osób interesuje się tą rośliną ze względu na jej doskonałe właściwości regulowania poziomu cukru we krwi. Występuje w niej również chrom. To pierwiatek, dzięki któremu reguluje się poczucie głodu. Wpływa to na normalizację poziomu cukru we krwi, wspomagana jest dzięki temu również przemiana węglowodanów. Liście te są bezpieczne, mogą być stosowane w większych niż zalecane ilościach. U zdrowych osób nie zaobserwowano obniżenia poziomu glukozy. Największe efekty zauważono u osób, które chorowały od dłuższego czasu na cukrzycę.

Lekarze uważają, że można liście te przyjmować z innymi lekami przeciwcukrzycowymi. Działanie tej rośliny można zwiększyć dzięki ścisłemu przestrzeganiu diety i dbaniu o aktywność fizyczną. Spacery i szybkie marsze są jak najbardziej wskazane. Wielu cukrzyków potwierdzi, że dzięki nim czują się dużo lepiej.

Zbilansowana dieta i profilaktyka.

Są również doniesienia o tym, że połączenie liście gymnema sylvestre sylvestris z zieloną herbatą daje efekty zauważalne już po pierwszym spożyciu naparu. Zielona herbata to przecież źródło niezbędnych antyoksydantów.

Kiedy dowiemy się o chorobie, warto działać szybko i zastosować potrzebną profilaktykę. Zdrowy tryb życia i mądry jadłospis skonsultowany z lekarzem i udanie się do dietetyka to przedsięwzięcia, które pomagają dobrze funkcjonować. Czasami nawet udaje się uniknąć zastrzyków z insuliny. Jednak jeśli cukrzyca jest już bardzo zaawansowana, podawanie sobie insuliny jest jedynym ratunkiem.