Alzheimer Warszawa – gdzie udać się po pomoc?

Alzheimer to podstępna choroba, która stopniowo zabiera radość życia. Jak ją wykryć? Jak leczyć? Co robić i jak pomóc osobom cierpiącym na tę chorobę?

Alzheimer – krótki opis choroby

Alzheimer to choroba, która prowadzi do zaburzeń pamięci, osobowości i otępienia. Zwykle dotyka osoby dojrzałe, w wieku co najmniej sześćdziesięciu pięciu lat. Mylona jest – a przez to niestety często lekceważona – z dolegliwościami wieku starczego. Najogólniej jednak mówiąc, jest to choroba, która prowadzi do zaniku mózgu – a w efekcie do śmierci pacjenta.

Alzheimer – objawy na początkowym stadium choroby

Choć choroba alzheimera objawia się u każdego w inny sposób, to jednak są symptomy i dolegliwości, które bardzo często występują u wszystkich pacjentów. Są to między innymi:
– trudność w przypominaniu sobie zdarzeń, które miały miejsce w niedawnej przeszłości;
– trudności z orientacją w przestrzeni;
– wahania nastrojów;
– brak chęci do wykonywania czynności, które do tej pory pacjenta cieszyły;
– brak chęci do jakiejkolwiek aktywności fizycznej;
– coraz uboższe słownictwo.

Alzheimer Warszawa – gdzie udać się po pomoc?

Kiedy choroba dotyka najbliższych, zwykle człowiek załamuje się i nie bardzo wie, co zrobić dalej. Jak pomóc osobie, u której zdiagnozowano chorobę alzheimera? Jest wiele możliwości. Jedną z nich jest dom pomocy.

Domy opieki dla osób z alzheimerem to miejsce, które jest przystosowane do udzielania wszelkiej pomocy chorym na każdym etapie choroby. Niszczenie komórek nerwowych w efekcie prowadzi do zaburzenia orientacji w przestrzeni, mówienia czy podstawowych czynności życiowych. Z czasem chory nie jest w stanie sam funkcjonować. Wymaga stałej opieki, którą nie zawsze otrzymuje od najbliższych.

Domy opieki dla osób z alzheimerem jest więc idealnym miejscem do walki o godne życie. Wyszkolona kadra, która na temat choroby wie wszystko, pomaga w codziennych czynnościach. Trenuje, stymuluje, rehabilituje, pomaga w zwalczaniu bólu psychicznego.

Pacjenci są pod stałą obserwacją i opieką ze strony nie tylko pielęgniarek i rehabilitantów ale również szeregu lekarzy i specjalistów z zakresu chorób neurologicznych. Pacjenci w domu opieki są traktowani indywidualnie.

Alzheimer Warszawa – wiele możliwości, wiele ośrodków, wiele domów opieki. Wystarczy otworzyć się i zasięgnąć porady. By pomóc nie trzeba wiele.