Jakie właściwości ma hibiskus?

Niektóre przepiękne rośliny ozdobne, które możemy spotkać w naszych ogrodach, mają też doskonałe właściwości prozdrowotne. Warto o tym pamiętać i korzystać między innymi z ich kwiatostanów, które można suszyć i dodawać do różnego rodzaju herbat. Malwa sudańska, czyli inaczej hibiskus, to właśnie jedna z tych roślin. Hibiskus właściwości to temat, który interesuje bardzo wiele osób, dlatego poniżej go pogłębiamy.

Malwa sudańska, czyli hibiskus

Hibiskus obsypany jest pięknymi kwiatami, dlatego cieszy się coraz większą popularnością w Polsce. Nie jest łatwy w uprawie, ale niektórzy decydują się na to, aby za jego pomocą ozdobić swoje domy, a także tarasy. Jakie właściwości ma hibiskus? Naprawdę bardzo szerokie. Warto o tym wiedzieć, wybierać suszone kwiaty, które możemy kupić między innymi w sklepach zielarskich. Można dodawać je do innych naparów, ciesząc się w ten sposób jego właściwościami prozdrowotnymi. Związane są one między innymi z możliwością regulowania poziomu cholesterolu, ciśnienia krwi, wzmocnienia organizmu i zwalczania wolnych rodników.

Hibiskus właściwości dla zdrowia

Jedną z szeroko opisywanych właściwości hibiskusa jest to, że hibiskus obniża ciśnienie krwi. Napary z hibiskusa są zatem polecane dla osób, które cierpią na nadciśnienie. Kolejna fantastyczna właściwość to ta związana z obniżaniem cholesterolu we krwi. Cholesterol tworzy złogi tłuszczu w żyłach, co powoduje powstawanie różnego rodzaju chorób związanych z układem krążenia. Wypijanie herbat z hibiskusem pomaga w radzeniu sobie z problemem. Poza tym hibiskus wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwwirusowe, a także moczopędne, dlatego jest zalecany dla osób, które mają problemy z zatrzymywaniem się wody w organizmie.

Jak pić napar z hibiskusa?

Napar z hibiskusa można pić regularnie nawet codziennie, dlatego warto o tym pamiętać i wprowadzić ten suplement diety do swojego odżywiania. Suszone kwiaty hibiskusa dostaniemy w wielu sklepach zielarskich, często również w zwykłych marketach. Susz można przygotować samodzielnie, o ile ma się dostęp do hibiskusa. Poza tym suszony hibiskus jest też bardzo często dodawany do wielu innych mieszanek herbat, jest zatem popularny i lubiany przez Polaków.