Jakie można wyróżnić narzędzia ginekologiczne?

Należy mieć świadomość, że narzędzia ginekologiczne wykorzystywane są nie tylko przez ginekologów, ale również pielęgniarki. Rekomendowane jest zaopatrywanie się tylko w produkty znajdujące się w szerokiej ofercie asortymentowej renomowanych producentów. Jakie można wyróżnić narzędzia ginekologiczne?

Wzierniki dopochwowe jednorazowe

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wspomniane produkty wykonane są z przezroczystego tworzywa sztucznego. Znajdują zastosowanie w wielu badaniach ginekologicznych. Godny uwagi jest fakt, że higieniczne wzierniki jednorazowe są pakowane w sterylne opakowania jednostkowe.

Ponadto po użyciu wziernik powinien zostać usunięty. Należy mieć świadomość, że zastosowanie jednorazowych wzierników wyeliminuje ewentualne ryzyko przeniesienia infekcji czy zakażenia krzyżowego. Narzędzia znanych producentów są nie tylko wyposażone w blokadę, ale również cechują się niezwykle łatwą obsługą.

Igła biopsyjna ginekologiczna

W najprostszym możliwym ujęciu jest ona wykorzystywana do pobierania komórek endometrialnych w ginekologii. Nie można zapomnieć, że sterylne igły są obecnie dostępne w różnych wersjach.

Dzięki temu lekarz nie będzie miał większych problemów z dobraniem właściwej igły do swoich potrzeb.

Kleszcze do histerektomii

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że narzędzia się wykonane z bardzo wysokiej jakości nierdzewnej stali. Obecnie tego rodzaju produkty dostępne są w wersji z ząbkowaną i nieząbkowaną końcówką.

Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w kleszcze do histerektomii znajdujące się w szerokiej ofercie renomowanego producenta.

Stetoskop Pinarda drewniany

Produkt w najprostszym możliwym ujęciu wykorzystywany jest to auskultacji tętna płodu w łonie matki. Obecnie można zaopatrzyć się w jednoczęściowe narzędzie lub z odkręcaną głowicą. Na rynku dostępne są narzędzia w wersji aluminiowej lub drewnianej. Warto kupić stetoskop w sklepie internetowym.

Nie wszyscy wiedzą, że będzie on tańszy nawet o kilkadziesiąt procent w porównaniu do stacjonarnego odpowiednika. Ponadto produkty znanych producentów będą miały odpowiednie certyfikaty. Dzięki temu lekarz będzie miał całkowitą pewność, co do bardzo wysokiej jakości.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa Anmar.