Oczywiste i mniej oczywiste zalety wczasów odchudzających

Wczasy odchudzające zyskują coraz więcej zwolenników – nie tylko ze względu na widoczne i pozytywne efekty dla sylwetki, ale także przez niepowtarzalną atmosferę i możliwość poznania ciekawych ludzi. Jak wyglądają wyjazdy tego typu i czego się można na nich nauczyć?

Co robi się na wczasach odchudzających?

Wczasy odchudzające to zorganizowany wyjazd w dane miejsce (np. nad jezioro, w góry lub nad morze), który ma w założeniu pomóc osobom, borykającym się z nadmierną masą ciała w jej zrzuceniu i zadbaniu o własne zdrowie. Warto podkreślić, że wyjazdy te dają uczestnikom przydatne narzędzia do tego, by samodzielnie kontynuować korzystne dla zdrowia nawyki i utrzymać sylwetkę w pożądanej kondycji – bez efektu jojo.

W zakres oferty wczasowej wchodzą m.in. zajęcia grupowe z instruktorem (np. aqua aerobik, fitness), dostęp do siłowni, zabiegów pielęgnacyjnych oraz konsultacje z dietetykiem. Nie brakuje również ciekawych wykładów na temat żywienia i aktywności fizycznej, a także wykonania pomiarów i ważenia ciała.

Jakie są korzyści wyjazdu na wczasy odchudzające?

Oczywistą korzyścią, która wynika z pobytu na wczasach odchudzających jest utrata zbędnych kilogramów i lepsze samopoczucie. Mniej widoczną zaletą jest poprawa ogólnej kondycji organizmu oraz sprawności fizycznej, która może poprawić wyniki badań lekarskich.

Wiele osób odwiedza tego typu miejsca po to, by zawrzeć nowe znajomości i odpocząć. Choć wyjazd jest nastawiony na ćwiczenia fizyczne, bez problemu można podczas niego przysłowiowo „naładować baterie” i wrócić do domu z lepszym nastawieniem do życia oraz motywacją do działania. Co więcej, każdy uczestnik otrzymuje też rozpiskę z propozycjami ćwiczeń, by móc dbać o siebie już po zakończonym turnusie.

Aktywny wypoczynek, czyli zdrowie przede wszystkim

Ruch to zdrowie – niewiele zmieniło się w tej kwestii przez lata. Lekarze powtarzają, że regularna aktywność fizyczna przyczynia się nie tylko do niwelowania tkanki tłuszczowej, która w nadmiarze poważnie zagraża zdrowiu, ale także do poprawy kondycji psychicznej i lepszej pewności siebie.

Choć od czasu do czasu warto wybrać się na wakacje, które opierają się głównie na leżeniu w słońcu, nie jest dobrym pomysłem dawać sobie wielomiesięczny urlop od ruchu. Ciało potrzebuje aktywności – warto o tym pamiętać.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Instytutu zdrowia Sofra.