Jak szybko leczyć zespół suchego oka?

Dolegliwości związane z prawidłowym funkcjonowaniem oczu mogą być uciążliwe w życiu codziennym, a także mogą prowadzić do innych, poważniejszych schorzeń. Dlatego nie dziwi fakt, że z każdym rokiem opracowuje się coraz więcej nowoczesnych rozwiązań, których celem jest szybkie i jak najmniej uciążliwe dla pacjenta eliminowanie schorzeń.

Czym jest zespół suchego oka?

Zespół suchego oka to jedna z dość częstych dolegliwości tego narządu. Oczy potrzebują stałego nawilżania, aby prawidłowo funkcjonować, i jest to zadaniem gruczołu łzowego. Wydziela on łzy, które podczas mrugania są rozprowadzane na powierzchni oka. Nieprawidłowości w działaniu gruczołu łzowego doprowadzają do zbyt małej ilości widzialnych łez, co sprawia, że oczy nie są dostatecznie nawilżone.

Zespół suchego oka może być niezwykle uciążliwy, bowiem doprowadza do podrażnień a także zaczerwienienia oka. Osłabienie filmu łzowego może się również wiązać z łatwiejszym przedostawaniem się zanieczyszczeń, co sprawia, że osoba chora ma uczucie ciągłej obecności piasku lub innego ciała obcego pod powiekami.

Envision jako sposób na leczenie zespołu suchego oka

ENVISION – laser do leczenia zespołu suchego oka to odpowiedź na potrzeby pacjentów. Przy jego pomocy wykonuje się stymulację gruczołu łzowego, który dzięki temu produkuje więcej łez, doprowadzając do poprawy stanu filmu łzowego i usunięciu dolegliwości. Jego niewątpliwym atutem jest fakt, że zabiegi wykonywane przy jego zastosowaniu nie są dla pacjentów bolesne, a okres rekonwalescencji nie jest długi.

Przygotowania do zabiegu laserowego

Pacjenci, którzy zamierzają poddać się leczeniu przy zastosowaniu ENVISION lasera do leczenia zespołu suchego oka przede wszystkim powinni zostać dokładnie przebadani przez lekarza. To on bowiem wydaje opinie, czy o danej osoby taki sposób leczenia może być zastosowany i przede wszystkim czy ma szansę powodzenia. Przez określony czas przed zabiegiem powinno unikać się kropli do oczu i niektórych leków, zaś po jego wykonaniu należy przez kilka dni unikać również nadmiernego wysiłku fizycznego.