Garść podstawowych informacji na temat fototerapii

O fototerapii słyszał chyba każdy, kto interesuje się tak zwanymi alternatywnymi sposobami leczenia. Fototerapia jest wykorzystywana zarówno w przypadku leczenia osób mających problemy ze zdrowiem psychicznym, jak też fizycznym. Poniżej garść podstawowych informacji na jej temat.

Co warto wiedzieć na temat fototerapii?

Leczenie światłem staje się coraz bardziej popularne, często zalecane między innymi przez psychiatrów. Jest skuteczne w wielu różnych schorzeniach. Dlaczego? Ponieważ ludzki organizm do normalnego funkcjonowania po prostu potrzebuje światła słonecznego. Jeżeli go brakuje, na przykład jesienią i zimą, warto się doświetlać.

Lampy do fototerapii może kupić sobie każdy. Nie są drogie, a naprawdę skuteczne. Poza tym pomagają też w wielu różnych schorzeniach w zdrowiu fizycznym, na przykład są zalecane dla osób, które zmagają się z nawracającymi stanami zapalnymi zatok.

Wpływ światła słonecznego na zdrowie człowieka

Światło słoneczne ma niebagatelny wpływ na zdrowie człowieka. Reguluje między innymi rytm dobowy, wpływa pozytywnie na naturalną produkcję witaminy D w organizmie. Poza tym dzięki światłu człowiek ma więcej energii i zapału.

Warto o tym pamiętać i naturalnie leczyć się światła, kupując odpowiednią lampę. Nie jest ona droga, a naprawdę pomaga. Sesja fototerapii we własnym domu jest zalecana na przykład dla osób, które mają problemy z niepokojem, lękiem, częstymi spadkami nastroju, na przykład w przebiegu łagodnej depresji.

Światło a uroda

Fototerapia jest wskazana również wtedy, gdy chce się holistycznie zadbać o swoją urodę. Przykładowo pomaga w radzeniu sobie z różnymi problemami skórnymi. Wspiera osoby, które walczą o piękną skórę, a na co dzień zmagają się z trądzikiem.

Czy każdy może korzystać z fototerapii? To zależy. Przykładowo nie mogą z niej korzystać osoby, które przyjmują leki ze składnikami fotoaktywnymi. Wtedy na ich skórze mogą pojawić się przebarwienia. Warto zatem sprawę skonsultować z lekarzem, tak by mieć pewność, czy ta naturalna metoda leczenia jest wskazana w konkretnym przypadku. Jeżeli nie przyjmuje się leków, a także nie cierpi się na nadwrażliwość na światło, fototerapia jest jak najbardziej polecana. Może przynieść wiele korzyści zdrowotnych, dlatego warto z niej skorzystać.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.