Jaki jest koszt lampy do paznokci?

Pięknie uczesane włosy, delikatny makijaż, nowy manicure – to wszystko bardzo często poprawia kobietom nastrój. Mówi się również, że prawdziwe kobiety mają zawsze schludną fryzurę i zadbane dłonie. Wiele pań korzysta z usług kosmetyczek, zostawiając krocie, chociażby w salonach manicure.

Zalety manicure hybrydowego

Zamiast wydawać co dwa-trzy tygodnie kilkadziesiąt, czy nawet kilkaset złotych na wykonanie manicure w salonie kosmetycznym, można wziąć sprawy w swoje ręce – i to dosłownie. Świetnym rozwiązaniem może tu być manicure hybrydowy, którego wykonanie nie trwa długo, za to uzyskany efekt jest naprawdę odporny na wszelkie zarysowania czy zadrapania.

Manicure hybrydowy, oprócz tego, że jest bardzo trwały, posiada jeszcze jedną wielką zaletę. Żeby go wykonać, nie trzeba być żadnym artystą. Wystarczy nauczyć się obsługi lampy do paznokci, obejrzeć kilka filmów instruktażowych i można przejść do działania.

Przeciwwskazania do manicure hybrydowego

Niestety, manicure hybrydowy nie może wylądować na paznokciach wszystkich osób, które chciałyby sobie go wykonać. Spora część lakierów zawiera formaldehyd, który lubi niestety uczulać.

Zanim przystąpi się do wykonania pełnego manicure, należy najpierw przeprowadzić próbę – na jednym czy dwóch paznokciach i zobaczyć, jak zachować się płytka po kilku dniach. Niektórzy uważają również, ze światło z lampy do paznokci jest szkodliwe i nie należy używać go na przykład w pierwszym trymestrze ciąży.

Ile kosztuje lampa do paznokci?

Aby zacząć samodzielnie aplikować manicure hybrydowy, należy przede wszystkim zaopatrzyć się w zestaw startowy. W takim secie nie może zabraknąć cleanera, wacików bezpyłowych, acetonu, lakieru bazowego, top coatu i, oczywiście, lampy do paznokci.

Na rynku dostępnych jest obecnie sporo lamp do paznokci. Nie chodzi tu wyłącznie różne marki, ale także o samą technologię urządzenia. Niektóre lampy do paznokci utwardzają lakier za pomocą światła LED, a inne emitują światło UV. Lampy LED są znacznie droższe niż UV i, w zależności od mocy, potrafią kosztować od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Oczywiście, na potrzeby robienia manicure nieprofesjonalnie nie trzeba inwestować w najdroższe urządzenia na rynku.

Lampy do paznokci dostępne są w ofercie beautysystem.pl.