Chance piedra rozprawi się z kamicą nerkową

Osoby borykające się z kamieniami nerkowymi wiedzą, że atak choroby bywa niezwykle bolesny i często kończy się wizytą w szpitalu. Dlatego wszelkie sposoby by tego uniknąć są na wagę złota. Wśród nich są między innymi różne sposoby ziołolecznictwa. Rośliną szczególnie zasługującą na uwagę jest chanca piedra.

Pochodzenie chanca piedra

Chanca piedra pochodzi z Ameryki Południowej, a dokładniej z Amazonii, gdzie jej lecznicze właściwości wykorzystywane są od setek lat. Roślina ta rośnie niemal na każdym rodzaju gleby, upodobała sobie jednak duże wysokości. Najlepiej rośnie powyżej 3 000 metrów. Spotkać ja można nie tylko w Ameryce, ale także w Azji, przede wszystkim w Chinach i Indiach.

Do leczenia wykorzystywane są owoce, ale również kłącza i liście. Chanca piedra doceniana jest szczególnie w walce z kamicą nerkową, ale to nie jedyne jej zastosowanie. Stosowana jest również między innymi przy problemach z wątrobą. Jeszcze szersze zastosowanie sugeruje medycyna ludowa, między innymi do walki z gruźlicą czy chorobami wenerycznymi.

Zioła na kamienie nerkowe

Chanca piedra jest doceniana szczególnie jako środek wspomagający walkę z kamieniami na nerkach. Jak wiele ziół stosowanych w tym celu jest moczopędna. Wspomaga to płukanie nerek, oraz ogranicza zwiększanie się kamieni, które już na nerkach się pojawiły. Ale jej działanie jest o wiele szersze.

Chanca piedra nazywana jest też łamaczem kamieni. Wszystko przez wysoką zawartość alkaloidów, które rozluźniają zarówno drogi moczowe, jak i żółciowe, dzięki czemu nagromadzone tam kamienie mogą być łatwo usuwane. Te same właściwości rozkurczowe zapobiegają też formowaniu się kolejnych kamieni. Dlatego stosowanie tej rośliny zalecane jest przede wszystkim jako profilaktyka, by zapobiegać tworzeniu się kamieni u osób, które mają do tego skłonności.

Chanca piedra cena

Zioła na kamienie nerkowe dostępne są najczęściej w formie suszu, z którego następnie sporządza się napar. Na rynku dostępne są też suplementy z wyciągiem z chanca piedra, które zażywa się najczęściej w formie kapsułek lub kropli.

Jeżeli chodzi o susz chanca piedra cena nie jest zbyt wygórowana, za małe opakowanie 100 g zapłacimy kwotę rzędu 30-kilu złotych, jednak kupując większe ilości można ją zakupić często o wiele taniej. Cena suplementów jest zwykle wyższa i kształtuje się zwykle w okolicach 50 złotych.