Mity na temat bielizny termoaktywnej

Dzisiaj na każdy temat funkcjonuje naprawdę wiele mitów – również i na tematy związane z bielizną termoaktywną. Warto je obalić, ponieważ przez nie często jest to ciągle niedoceniany i rzadko stosowany wynalazek. Jak zatem prezentują się tego typu mity związane z odzieżą termoaktywną?

Mit numer 1 – odzież termoaktywna damska z supermarketu i ze sklepu sportowego to jest to samo

To jest bardzo duży mit, który natychmiast musi zostać obalony. Chodzi tu bowiem o to, ze niestety tanie koszulki termoaktywne nie spełniają tak dobrze swojej funkcji i znacznie szybciej się niszczą.

Owszem, może być tak, że przykładowo w danym supermarkecie będzie nagle ogromna wyprzedaż odzieży termoaktywnej znanej firmy, jednak takie sytuacje raczej należą do rzadkości.

Z tego powodu też zalecane jest kupowanie odzieży termoaktywnej w renomowanych sklepach turystycznych oraz z odzieżą sportową. Tam na pewno zakupy będą bezpieczniejsze.

Mit numer 2 – odzież termoaktywna damska jest tylko dla młodszych osób

Zupełnie nieprawda. Koszulka termoaktywna damska jak i cała pozostała odzież przeznaczona jest dla kobiet absolutnie w każdym wieku. Także dla starszych osób, które nie uprawiają sportów, jednak chcą się ochronić przed chłodem zimy.

Mit numer 3- koszulka termoaktywna damska może być prana z normalnymi rzeczami

Nie do końca. Jak zostało to już wspomniane, koszulka termoaktywna damska zasadniczo wykonana jest ze specjalnego materiału. W związku z tym nie może ona być zazwyczaj prana w dokładnie takiej samej temperaturze jak inne ubrania. Najczęściej jest tak,że jeśli taką koszulkę można włożyć do pralki, to tylko na program delikatny. Warto jeszcze podkreślić, że zaletą takich ubrań jest to, że naprawdę szybko one schną.

Mit numer 4 -bielizna termoaktywna damska przeznaczona jest tylko na wyprawy wysokogórskie

Niektórym wydaje się, że taka odzież termoaktywna damska to nadaje się tylko i wyłącznie dla alpinistów, czy też osób, które pracują gdzieś daleko w stacjach arktycznych albo uprawiają sporty ekstremalne zimą.

Tak jednak zupełnie nie jest. Bielizna termoaktywna damska znakomicie nadaje się dla każdej kobiety także i tej, która cierpi z powodu miejskiej zimy. Warto w tym momencie podkreślić, ze taka bielizna termoaktywna damska może być doskonałym remedium na coroczne zapalenia układu moczowego.