Zdrowe odchudzanie kro po kroku

Wiosna już za rogiem i jak co roku, właśnie w tym momencie wiele osób decyduje się na zmianę nawyków żywieniowych, aby już latem móc eksponować szczupłą sylwetkę. Zdrowa dieta, wsparta aktywnością fizyczną, to sprawdzony i skuteczny sposób na osiągniecie sukcesu, jeśli tylko cele zostaną właściwie określone.

Rozsądek to podstawa

Rozpoczynając przygodę z gubieniem zbędnych kilogramów warto zmienić parę nawyków żywieniowych. Zastąpienie cukru naturalnymi słodzikami, takimi jak miód czy syrop klonowy, to dobry początek. Dieta niskokaloryczna powinna przede wszystkim eliminować węglowodany proste i te pochodzące z produktów mocno przetworzonych. Zamiast chipsów czy krakersów, podgryzać można zdrowe orzechy czy pestki dyni i słonecznika.

Warto też na samym początku przyjrzeć się celom zmiany diety i zweryfikować ich realność. Jeśli wdrożona zostanie bardzo restrykcyjna dieta niskokaloryczna to już po kilku dniach może okazać się, że plany były zbyt mocno oderwane od rzeczywistości. Jeśli z dnia na dzień wyrzucone z posiłków zostanie wszystko, co do tej pory było spożywane, trudno długofalowo spodziewać się wytrwania w postanowieniach.

Skuteczne odchudzanie krok po kroku

Droga do efektywnego gubienia nadprogramowych kilogramów opiera się przede wszystkim na systematyczności i cierpliwości. Tworząc zestawienie produktów podstawowych, takich jak ulubione warzywa, sezonowe owoce, wybrane gatunki mięsa i ryb, zbudować można bogaty jadłospis.

Każdą dietę niskokaloryczną można jednak wzbogacić także o małe odstępstwa. Odrobina czekolady czy kawałek ulubionego ciasta od czasu do czasu, na pewno nie zaszkodzą, a mogą stanowić miłe urozmaicenie i dodawać motywacji.

Dodaj coś od siebie

Mówi się, że dieta to ok 80% sukcesu w odchudzaniu, jednak zawsze warto zrobić coś, co pozwoli nie tylko podkręcić metabolizm, ale też poprawi samopoczucie, wypełni wolny czas i znacznie ujędrni ciało. Aktywność fizyczna to zawsze dobry wybór i najlepsze uzupełnienie dla diety.

Sport, zwłaszcza ten uprawiany regularnie, to świetny dodatek do diety niskokalorycznej, dzięki któremu pozbyć się można nie tylko kilku centymetrów w talii czy biodrach, ale także nadmiaru stresu, zmęczenia i braku motywacji, które mogą bardzo negatywnie wpływać na efekty odchudzania.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Sofra.com.pl