Zamykanie naczynek w katowickiej klinice

Niektórzy ludzie są bardzo bladzi, inni z kolei zbyt czerwoni. Jednak takie problemy są niczym w porównaniu z pewnym często występującym schorzeniem. Chodzi o cerę z widocznymi z daleka naczynkami, tzw. „pajączkami”. Wygląda ona tak nieestetycznie, że można nabawić się naprawdę sporych kompleksów.

Idealne rozwiązanie, czyli zamykanie naczynek!

W dzisiejszych czasach na szczęście można pomóc takim osobom. Sprawić, że ich skóra będzie piękna, zdrowa, odpowiednio zabarwiona, bez poszerzonych naczynek krwionośnych. Świetną, popularną metodą, która wyleczy zmiany skórne jest zamykanie naczynek Katowice to jedno z miast w południowej Polsce, gdzie przeprowadza się ów zabieg.

Dokonuje się tego przy pomocy urządzenia emitującego wiązkę laserową. Wystarczy umówić się na wizytę do kliniki, aby dermatolog zajął się najpierw diagnozą medyczną i wywiadem. Dopiero po tej czynności będzie mógł wykluczyć przeciwwskazania i w prosty sposób usunąć niechciane, brzydkie pajączki.

Na czym to mniej więcej polega?

Jeśli chodzi o Zamykanie naczynek katowice oferują tę usługę medyczną w wielu gabinetach. Odbywa się ona najczęściej przez kilkanaście minut i bez znieczulenia, bo nie powoduje wielkiego bólu czy dyskomfortu. A jak przebiega ona po kolei?

Laser skierowany na chorą zmianę skórną wychwytuje barwnik hemoglobiny. Następnie dzięki reakcji określanej profesjonalnie jako koagulacja, rozszerzone naczynka krwionośne zostają zamknięte. Ich okolice nie będą uszkodzone, gdyż lekarz zaaplikuje krem o właściwościach ochronno-łagodzących.

Ważne zalecenia i przeciwwskazania

Na koniec warto jednak pamiętać, aby po przeprowadzonym poprawnie zabiegu zamykania naczynek nie nakładać żadnego makijażu. Dopiero, kiedy minie doba można to bez obaw zrobić. Dermatolodzy zalecają także unikanie przegrzewania skóry w jakikolwiek sposób oraz rezygnację z intensywnych ćwiczeń na siłowni czy fit parku.

Niestety, nie każda pani może poddać się temu zabiegowi kosmetycznemu. Główną przeszkodą okazuje się ciąża oraz okres karmienia piersią. Zamykanie naczynek nie będzie też wykonane, gdy ktoś cierpi na padaczkę, cukrzycę i niektóre choroby skóry oraz ma problemy z krzepnięciem krwi, a ciągłość jego naskórka została przerwana.