Zamykanie naczynek – jaka metoda najlepsza?

Jednym z zabiegów medycyny estetycznej, który cieszy się szczególną popularnością, jest zamykanie naczynek. To idealne rozwiązanie dla każdej osoby, która pragnie dodać sobie nieco więcej pewności siebie. Wszystko dzięki trwałemu pozbyciu się rozszerzonych naczynek krwionośnych. Warto zatem wiedzieć, jakie są przyczyny problemów z rozszerzonymi naczynkami i jaka jest najskuteczniejsza metoda ich usunięcia.

Jakie są przyczyny rozszerzonych naczynek?

Z problemem rozszerzonych naczynek boryka się wiele osób. Najczęściej dotyczy to jednak osób z suchą lub wrażliwą skórą. Bardzo często prześwitujące przez naskórek rozszerzone naczynka nie wyglądają zbyt estetycznie. Zdarza się także, że powodują pieczenie skóry, a także mogą przerodzić się w trądzik różowaty.

Rozszerzone naczynka najczęściej pojawiają się w wyniku zbyt dużego i częstego wystawiana skóry na promieniowanie słoneczne. Dotyczy to również częstego korzystania z solarium. Wśród innych przyczyn pojawiania się naczynek wymienić można częste spożywanie alkoholu oraz bardzo pikantnych potraw.

Jaką metodę zastosować do usunięcia rozszerzonych naczynek?

Najczęściej stosowaną i najpopularniejszą metodą usuwania rozszerzonych naczynek jest metoda laserowa. Jej zaletą jest przede wszystkim skuteczność i trwałość efektów. Każdy zabieg laserowego usuwania naczynek zawsze poprzedzony jest dokładnym wywiadem w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań.

Zabieg wykonywany jest przy pomocy specjalnego lasera, który znakomicie radzi sobie nie tylko z naczynkami, ale również z rumieniem, trądzikiem czy zmarszczkami. Laser emituje promień, który skutecznie dociera w głąb skóry i zostaje tam wchłonięty przez hemoglobinę. Laser podgrzewa do wysokiej temperatury krew w naczynku, co sprawia, że zaczyna się ono obkurczać i zamykać.

Jak często powinien być wykonywany zabieg laserowego zamykania naczynek?

To, ile razy powinien zostać wykonany zabieg, zależy przede wszystkim od stopnia zaawansowania problemu. Najczęściej jednak zabieg powtarzany jest trzy razy w odstępie kilku miesięcy. Ważne jest jednak, że po wykonaniu serii zabiegów ich efekt jest trwały.

Decydując się na zabieg laserowego zamykania naczynek, pamiętać trzeba, aby zawsze stawiać na sprawdzony salon kosmetyczny. Dobrym przykładem może być tu choćby salon zamykanie naczynek Katowice. Doświadczeni pracownicy i nowoczesny sprzęt to gwarancja wysokiej jakości usługi.