Zalety i wady depilacji laserowej

Depilacja laserowa to jedyny zabieg pozwalający na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia. Ze względu na to, że jest to zabieg bardzo bezpieczny i wymaga zwykle tylko niewielkiego przygotowania, jest chętnie wybierany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Technika ta jest bardzo popularna, dzięki czemu raczej nie będziemy mieć problemu ze znalezieniem miejsca, gdzie zostanie przeprowadzony zabieg (np. depilacja laserowa warszawa).

Od czego zależy udana depilacja laserowa?

To, że depilacja laserowa (depilacja laserowa warszawa) pozwala skutecznie usunąć włosy ze wszystkich partii ciała, zostało potwierdzone licznymi badaniami klinicznymi, które skupiały się na zasadzie działania lasera oraz jego efektywności. Cały zabieg depilacji w największej mierze zależy od warunkowań co do karnacji skóry i koloru owłosienia. Zasada działania depilacji laserowej jest taka, że to włosy grube i ciemne usuwa się skuteczniej niż te jasne i cienkie.

Tego rodzaju włos pochłania więcej światła laserowego, które niszczy macierz.Tu jednak należy mieć na względzie również fakt, że osoby, których cera jest bardzo ciemna, nie powinny stosować depilacji laserowej, ponieważ ich skóra i włosy zawierają dużo melaniny w skórze, przez co może dojść np. do jej poparzenia w trakcie zabiegu. O wszystkich wskazaniach i przeciwwskazaniach zostaniemy poinformowani przed zabiegiem. Sporo informacji można także znaleźć w Internecie, np. pod frazą: depilacja laserowa warszawa.

Wśród zdecydowanych zalet depilacji laserowej wymienia się:

  • bezpieczeństwo stosowania,
  • brak skutków ubocznych,
  • możliwość osiągnięcia zamierzonych efektów bez podrażnień skóry (nadaje się nawet do tych najbardziej wrażliwych miejsc, typu okolice bikini, pachy, górna warga).

Główne wady depilacji laserowej

Dla niektórych osób depilacja laserowa (np. depilacja laserowa warszawa) może być w pewnym stopniu bolesna. Wszystko przez to, że podczas zabiegu można odczuwać lekkie szczypanie lub pieczenie, co jest efektem naturalnym. Wszystko podyktowane jest indywidualną wrażliwością na ból.

Wśród minusów tego rodzaju zabiegów jest to, że aby były w pełni efektywne, należy je powtarzać kilka razy. Taki stan rzeczy wynika z faktu, że nie wszystkie włosy rosną w tym samym czasie, a światło lasera dociera do włosów, które znajdują się w fazie wzrostu (włos widoczny nad powierzchnią skóry).

Uznaje się, że po ok. 3 zabiegach depilacji laserowej warszawa, usuwa się już około 90% wszystkich włosków z danej partii ciała. Jedną z wymienianych wad zabiegu jest również konieczność odpowiedniej pielęgnacji skóry.