Trwałe usuwanie owłosienia, czyli epilacja laserowa

Depilacja lub inaczej mówiąc epilacja laserowa to nic innego jak zabieg, którego celem jest trwałe pozbycie się niechcianego, nadmiernego owłosienia. To sprawdzona i jednocześnie niezwykle skuteczna metoda. Przeznaczona głównie dla pań, którym nie pomaga zwykła maszynka do golenia albo bolesny wosk.

Jakie partie ciała?

Jeżeli chodzi o miejsca na ciele, gdzie może być przeprowadzona epilacja, to dokładnie je wyszczególniono. I nie są to tylko pachy, brzuch, ramiona, ręce, nogi, twarz i plecy. Takich obszarów jest oczywiście więcej. Urządzenie (emitujące wiązkę laserową, która wnika głęboko w skórę i niszczy cebulki) może być więc zastosowane w najmniejszej partii ciała albo tej bardzo wrażliwej – depilacja bikini.

Okazuje się, że zabieg świetnie spełni swoje zadanie na dłoniach oraz wszystkich palcach. Także stopy i pośladki mogą być poddane tej metodzie. Wspomniana strefa bikini to już jednak takie miejsce, które jest szczególnie narażone na bolesne odczucia. Dlatego w tym przypadku zabieg epilacji laserowej nie jest zalecany kobietom o niskim poziomie tolerancji na ból.

Wskazania i przeciwwskazania

Co ciekawe, epilacja laserowa polecana jest także wielu mężczyznom. Takim, u których owłosienie prezentuje się nieestetycznie. Na przykład występuje w dużych ilościach i gęsto na rękach czy okolicach klatki piersiowej. Poza tym tę bezpieczną metodę stosuje się, aby zlikwidować wzrost mieszków włosa oraz zniwelować nadmierną potliwość (w tym rozwój bakterii).

Niestety są również pewne przeciwwskazania. Są nimi: ciąża i kamienie piersią (w przypadku kobiet), łuszczyca, opryszczka, grzybica, bielactwo, cukrzyca czy padaczka. Dodatkowo także świeża i mocna opalenizna (szczególnie taka po solarium), niewyleczone infekcje skóry, przebyte ostatnio wszelkie skomplikowane zabiegi chirurgiczne czy skłonność do tzw. bliznowacenia.

Uwaga! Problemem będzie także wszczepiony rozrusznik serca, picie rożnych ziół w bardzo dużych ilościach oraz zażywanie lekarstw o działaniu przeciwzakrzepowych.

Epilacja laserowa i jej zalety – podsumowanie

Jeżeli jednak osoby mogą się poddać temu bezinwazyjnemu zabiegowi, powinny być w pełni zadowolone. Skorzystają wtedy z takiej skutecznej i co ważne – dającej długotrwałe efekty, formy usunięcia owłosienia.

Zalet jest oczywiście więcej. Wśród nich jest oszczędność czasu, możliwość dostosowania samych ilości powtórzeń oraz zastosowania metody na wybrane partie ciała. Do tego udana epilacja spowoduje pozbycie się kompleksów i komfort w życiu codziennym.