Jak kupować bieliznę online? Sklep z bielizną online

Zakupy online są, w pewnym sensie, prostsze, niż te stacjonarne. Możemy je zrobić o każdej porze dnia i nocy – zarówno o północy, jak i nad ranem. Nie tracimy też czasu i środków na dojazd. Nie musimy się ubierać i zastanawiać, z kim zostawimy dziecko. Wątpliwości budzą jednak sklepy z bielizną online. Jak kupować bieliznę online? Sklep z bielizną online – na co zwrócić uwagę, zanim zapłacimy za produkty z naszego wirtualnego koszyka?

Rozmiary a bielizna sklep online

Jeśli ktoś boi się robienia zakupów odzieżowych online, zwykle spowodowane jest to rozmiarami. Kupując online nie możemy zmierzyć danej rzeczy. Podobnie jest z zobaczeniem kroju na żywo, dotknięciem tkaniny – tych doświadczeń nie dają nam zakupy w sieci. Do takich zakupów powinniśmy więc przygotować metr krawiecki i bardzo dokładnie się zmierzyć. Każdy sklep z bielizną online wstawia na swoją stronę informacje o rozmiarach i, bardzo często, podaje, na ile centymetrów obwodu dobra będzie dana rzecz.

Powinniśmy też porównać rozmiary z dotychczas kupowanymi przez nas rzeczami. Prawda jest taka, że jeśli zazwyczaj, kupując dół, wybieramy rozmiar M, to bardzo prawdopodobne jest to, że znowu taki będzie na nas dobry. Warto to oczywiście zweryfikować, sprawdzając tabelę rozmiarów. Zwykle możliwa jest też wymiana towaru – warunki wymiany i zwrotów są jednak zależne od danego sklepu.

Wymiany i zwroty – sklepy z bielizną online

Warto przyjrzeć się polityce firmy dotyczącej zwrotów i wymian. Czy zwroty są darmowe? Ile dni mamy na to, by dokonać zwrotu? Czy bieliznę w ogóle można zwracać? To pytania, na które powinniśmy znaleźć odpowiedź zanim dokonamy zakupu. Powinny one być widoczne na stronie głównej sklepu. Jeśli tam ich nie ma, poszukajmy w regulaminie sklepu online – tam już musi być.

Prawie każdy bielizna sklep online (a przynajmniej zdecydowana większość) oferuje możliwość bezpłatnego zwrotu. Bieliznę jednak należy zmierzyć na swoją, by była czysta – dokładnie tak, jak byśmy to zrobili w sklepie. Jeśli, po prostu, nie spodoba nam się kolor, materiał czy krój na żywo, również będziemy mieć prawo do zwrotu. Duże sklepy z bielizną wychodzą na przeciw klientom i umożliwiają bardzo łatwy zwrot, np. w Paczkomacie bądź w jednym z punktów kuriera (które znajdują się np. w sieciowych sklepach spożywczych). Wystarczy nakleić etykietę dołączoną do zakupów!