Pielęgnacja skóry w stylu Koreanek

Kto na świecie uchodzi za prawdziwego mistrza w pielęgnowaniu skóry? Oczywiście Koreanki. To właśnie one są uznawane za mistrzynie w dbaniu o swoją cerę. W Korei bardzo dużą uwagę przywiązuje się do tego, aby o twarz dbać holistycznie. Co charakteryzuje koreańskie kosmetyki? Poniżej garść odpowiedź dla osób zainteresowanych tym tematem.

Cechy charakterystyczne, jakie mają koreańskie kosmetyki

Koreańskie kosmetyki to bez wątpienia preparaty niezwykle zaawansowane technologicznie. W składzie mają takie substancje aktywne, których próżno szukać w preparatach produkowanych w Europie. Stąd też tak duże zainteresowanie nimi właśnie w naszym kraju. Ze względu na to, że wykorzystywane są tam niszowe składniki, kosmetyki robią prawdziwa furorę wśród fanek pielęgnacji. Poza tym są zwyczajnie skuteczne. Działają kompleksowo i holistycznie, ponieważ używa się ich całymi seriami, a jeden kosmetyk uzupełnia działanie drugiego.

Pielęgnacja po koreańsku

Trzeba wiedzieć o tym, że pielęgnacja po koreańsku wymaga czasu i zaangażowania. Te rytuały dbania o siebie są też dedykowane dla tych kobiet, które zwyczajnie mają więcej czasu na wieczorne oczyszczanie nawilżanie czy odżywianie. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo mówi się nawet o 7 lub 9 krokach pielęgnacji. To naprawdę sporo. Sam demakijaż jest niezwykle skomplikowany i kilkuetapowy, dzięki czemu cera jest dobrze oczyszczone i przygotowywana do następnych kroków pielęgnacyjnych. Również w dbaniu o włosy stosuje się różne kosmetyki, które są dedykowane na przykład do skóry głowy czy końcówek włosów. Jednym słowem, we wszystkich kosmetykach koreańskich stawia się na kompleksowość.

Od czego zacząć przygodę z koreańską pielęgnacją?

Od czego rozpocząć swoją pielęgnację w stylu koreańskim? Dobrym wyborem będą maseczki w płachcie, które można teraz kupić w praktycznie każdej drogerii. To kosmetyki łatwe w aplikowaniu, skuteczne i efektywne. Poza tym warto zwrócić uwagę na koreański demakijaż. Do jego wykonania wykorzystuje się na przykład olejki albo emulsje. Masuje się nimi twarz, aż do całkowitego rozpuszczenia kosmetyków. Sam masaż w pielęgnacji koreańskiej również jest dosyć istotny, dlatego warto wypróbować go na własnej skórze.

Koreańskie kosmetyki dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.