Piękna w ciąży

Ciąża to specjalny okres w życiu kobiety. Jej ciało narażone jest na nieznane dotychczas obciążenie, wygląd może zmienić się diametralnie. Niemniej – każda z przyszłych mam także w ciąży chce wyglądać jak najlepiej.

Kosmetyki w ciąży

W trakcie ciąży warto przygotowywać ciało do procesów, jakie w nim zachodzą. Nieodzowne będą więc specjalne balsamy, które pomogą uniknąć rozstępów, które często pojawiają się na brzuchu i piersiach kobiet w ciąży i karmiących. Te uszkodzenia skóry mogą także pojawiać się np. na udach – są to uwarunkowania indywidualne każdej przyszłej mamy.

Zabiegi upiększające

Zwykle regularnie farbujemy włosy i malujemy paznokcie, czy można malować paznokcie w ciąży? Czy lakier do paznokci w ciąży nie okaże się szkodliwy dla dzidziusia? Czy są lakiery bezpieczne dla kobiet w ciąży? Te i wiele innych pytań pojawia się w głowach kobiet, które spodziewają się dziecka, a jednocześnie chcą wyglądać ładnie i schludnie, a zadbane paznokcie są jedną z podstaw dobrego wyglądu i samopoczucia.

Czy można malować paznokcie w ciąży?

Tak! Istnieją bowiem lakiery bezpieczne dla kobiet w ciąży. Ich stosowanie nie szkodzi dziecku oraz mamie, nie zawierają bowiem szkodliwych składników, które przenikałyby wgłąb organizmu ciężarnej kobiety. Lakier do paznokci w ciąży może być bezpieczny pod warunkiem, że wybór padnie na sprawdzony, przebadany produkt adresowany właśnie przede wszystkim do ciężarnych kobiet i osób uczulonych na silne substancje chemiczne zawarte w zwykłych lakierach.

Makijaż i pielęgnacja

Większość kosmetyków kolorowych stosowanych do makijażu może być używana w ciąży. Jeśli jednak pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości – można sięgnąć po delikatniejsze kosmetyki naturalne i hipoalergiczne. Warto też pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji skóry włosów i paznokci. Regularne złuszczanie martwego naskórka delikatnymi peelingami, nawilżanie i ujędrnianie za pomocą masaży z olejkami, dobre odżywki i maski do włosów oraz odstawienie agresywnej stylizacji, wzmacniające odżywki do paznokci – to wszystko pozwoli nam cieszyć się dobrą kondycją w ciąży. Warto też pamiętać o odpowiednim odżywianiu i suplementacji. Organizm w ciąży potrzebuje więcej składników odżywczych, witamin, mikro i makroelementów.