Kiedy założyć długie, a kiedy krótkie kolczyki?

Wybierając kolczyki trzeba zwrócić uwagę nie tylko na stylizację, ale również na fryzurę oraz kształt twarzy. Dobrze dobrane kolczyki będą delikatnym uzupełnieniem stylizacji, które dopełnia całości. Na co zwrócić uwagę wybierając kolczyki?

Kolczyki długie

Długie kolczyki idealnie pasują kobietom, które mają okrągłą twarz. Dzięki dopasowaniu dłuższych kolczyków twarz będzie wydawała się bardziej smukła i szczupła. Wybierając kolczyki z kamieniami warto zwrócić uwagę, by kolczyki przypominały „żyrandole” węższe na górze i bardziej rozbudowane na dole.

Kolczyki z kamieniami o tym kształcie wyglądają niezwykle efektownie, gdyż ich kształt podkreśla elegancję kamieni, które są dobrze wyeksponowane. Do takich kolczyków warto jednak dobrać monochromatyczna stylizacje, gdyż kolczyki są bardzo wyraziste i charakterystyczne. Dzięki nim stylizacja będzie efektowna i ciekawa.

Długich kolczyków powinny unikać kobiety, które mają kwadratowa twarz. Dużo ciekawiej będą wyglądały z niewielkimi koczykami na sztyft.

Długie kolczyki z kamieniami również pięknie prezentują się u kobiet z dłuższymi włosami, które są upięte w misterny kok. Taka fryzura podkreślona zwisającymi kolczykami jest ciekawa i gustowna.

Krótkie koczyki

Kobiety aktywne zawodowo bardzo często nie mogą pozwolić sobie na noszenie biżuterii, która jest okazała i charakterystyczna. W takiej sytuacji idealne będą krótkie kolczyki z kamieniami.

Kolczyki z topazami są niezwykle eleganckie i gustowne. Dzięki swojemu energetycznemu, niebieskiemu kolorowi bardzo dobrze komponują się ze strojami, które często zakładamy do firm, gdzie dress code jest ściśle przestrzegany. Szare, granatowe czy czarne garsonki będą idealnie komponowały się z kolczykami z topazem.

Kolczyki na sztyft w srebrnej oprawie to biżuteria która sprawdzi się niemal w każdej stylizacji. Kolczyki z kamieniami należy dobrać kolorystycznie do stylizacji. Dobierając kamienia tak, by były uzupełnieniem stylizacji będą wyglądały elegancko i gustownie. Wybierając kamienie na zasadzie kontrastu można zbudować stylizację ciekawą i zaskakującą.

Kolczyki z kamieniami w srebrnej lub złotej oprawie to idealne uzupełnienie stylizacji na co dzień i tych bardziej eleganckich. Wybór kamieni naturalnych i szlachetnych jest niezwykle duży więc każda z pań znajdzie coś dla siebie.

Kolczyki z tanzanitem dostępne są w ofercie Salonie jubilerskim LARU.