ceramiczne korony

Pełnoceramiczne korony – Chorzów w trosce o estetyczny uśmiech

Polacy coraz częściej się przekonują o tym, jak ważny jest wygląd w życiu zawodowym i codziennym. Z tego powodu coraz powszechniej korzystają także z nowoczesnych osiągnięć stomatologii i protetyki, aby poprawić wygląd i kolor swojego uśmiechu. W tym celu często wykorzystywane są korony ceramiczne, dzięki którym można wzmocnić osłabiony czy złamany ząb, ale również całkowicie uzupełnić braki w uzębieniu. Gdzie najtaniej i najbardziej profesjonalnie wykonać korony Chorzów wie od dłuższego czasu, dlatego mieszkańcy odwiedzają jedną klinikę stomatologiczną, w której każdy uśmiech może się stać idealny.

Co dają korony porcelanowe?


Po pełnoceramiczne korony Chorzów sięga w dwóch przypadkach. Dzięki koronie z porcelany można odbudować brakujący ząb, umieszczając koronę na metalowym sztyfcie implantu. Z kolei w wielu przypadku korony są rekomendowane w przypadku mocno zniszczonych czy złamanych zębów, które dzięki koronie z porcelany mogą odzyskać swój poprzedni kształt. Korony ceramiczne wykonuje się z tlenku cyrkonu, który jest bezpieczny dla zdrowia i w odróżnieniu od metalowej podbudowy nie powoduje żadnych reakcji alergicznych. Atutem tego rozwiązania jest również idealne dopasowanie do pozostałych zębów. Pełnoceramiczne korony, w całości wykonane z porcelany, nie różnią się od naturalnych zębów, dlatego stomatolodzy sięgają po nie przy odbudowie zębów przednich. Przy zębach trzonowych natomiast stosuje się korony ceramiczne na podbudowie metalowej, które są równie trwałe. Jednak część pacjentów także w tym przypadku decyduje się na korony metalowe, uważając je, niezgodnie z prawdą, za bardziej wytrzymałe.

Proteza, korona czy implant


Korony porcelanowe są dość powszechnym rozwiązaniem, jednak należy pamiętać, że stosuje się je w określonych sytuacjach. Koronę zakłada się, gdy pacjent posiada własny ząb, nawet w postaci szczątkowej, jednak musi mieć zdrowe korzenie, które będą odpowiedzialne za utrzymanie całości. Ząb jest leczony kanałowo, a same kanały są zamykane. Pozostała część zęba jest odpowiednio opiłowana, aby można było na takiej podbudowie umieścić koronę. Także w implantach sięga się po korony porcelanowe, z tym, że w tym przypadku korona umieszczona jest na metalowym wkładzie, który wkręcany jest w kość szczęki. To rozwiązanie jest rekomendowane w przypadku całkowitego braku zęba, bowiem dzięki implantowi można niejako odzyskać koronę zęba i część „korzenia”, jednak jest to rozwiązanie dużo droższe. Przy braku pojedynczych zębów można sięgnąć również po protezę, która jest najtańsza, ale również najmniej trwała.