Depilacja laserowa bikini – co warto wiedzieć przed wybraniem się na zabieg?

Na depilację laserową bikini kobiety wybierają się niezwykle chętnie do gabinetów kosmetycznych. Również salony prześcigają się w technologiach, jakie mogą zaoferować swoim klientkom. Oferty różnią się cenami i zastosowanymi urządzenia, jednak efekt pozostaje ten sam – gładka skóra. Zobaczmy zatem na czym polega zabieg depilacji laserowej.

Depilacja laserowa bikini – droga do gładkiego ciała

Depilacja laserowa bikini jest w ostatnich latach jednym z najczęściej przeprowadzonych zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Nawet kobiety, których rutyną nie jest częste odwiedzanie salonów, wybierają się do nich, aby skorzystać z zabiegu depilacji laserowej. Dlaczego? Jest to bez wątpienia zabieg, który pozwala oszczędzić czas i pieniądze. Wbrew pozorom depilacja innym sposobami – w perspektywie całego życia – kosztować będzie nas zwyczajnie więcej niż cała seria zabiegów usunięcia zbędnego owłosienia laserem. Panie decydują się na wykonanie depilacji laserowej bikini również ze względów estetycznych i higienicznych.

Rodzaje depilacji laserowej – na co się przygotować udając się do kosmetyczki?

Depilacja laserowa bikini skutkuje trwałym usunięciem owłosienia z wybranych okolic. Dlatego przed poddaniem się temu zabiegowi, warto dokładnie się zastanowić, jakich konkretnie efektów od niego oczekujemy. Istnieje kilka rodzajów depilacji laserowej. Najważniejszym wyborem pozostaje jednak ten, czy decydujemy się na wykonanie depilacji płytkiej, czy też głębokiej. Depilacja płytka oznacza usunięcie włosków z okolicy bikini, czyli takich, które wychodzić będą poza linię bielizny. W przypadku depilacji głębokiej usuwane są również włoski z okolic intymnych. Mamy kilka rodzajów depilacji głębokiej: depilację francuską, brazylijską i hollywodzką. Depilacja francuska polega na usunięciu zbędnego owłosienia z okolic intymnych i pozostawienie na wzgórku łonowym włosów w postaci trójkąta lub prostokąta. Depilacja brazylijska również usuwa zbędne owłosienie z okolic intymnych, jednak pozostawia włoski w postaci cieniutkiego paseczka na wzgórku. Jeśli chcemy pozbyć się całkowicie włosków z całej okolicy bikini, to powinniśmy zdecydować się na depilację hollywodzką.

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

Przed wizytą w salonie kosmetycznym powinniśmy pozbyć się owłosienia za pomocą maszynki. Kosmetyczka przed zabiegiem wykona z nami dokładny wywiad odnośnie stanu zdrowia, a także przeciwwskazań zabiegowych. Następnie dobierze odpowiednią moc lasera. Pierwsze efekty po zabiegu widoczne będą już po 2 tygodniach. Jednak stałe usunięcie owłosienia następuje dopiero po 4 do 10 zabiegach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z gabinetu Kosmetologia Esteti-Med