Odprężenie dla ciała i zmysłów

Masaż balijski to sposób na odprężenie, zrelaksowanie się, a w wielu przypadkach na pozbycie się uciążliwych boleści. Masaż łączy w sobie kilka różnych technik, z ajurwedą i aromaterapią na czele. Zwykle trwa on kilkadziesiąt minut i jest to czas, w którym pacjent może odpocząć, uwolnić złe myśli, zrelaksować się i oczyścić ze złej energii.

Masaż balijski z aromaterapią

W trakcie masażu balijskiego używa się różnego rodzaju olejków eterycznych, czyli aromaterapię. Zapachy, które najczęściej wykorzystywane są w zabiegu to róża, jaśmin ylang-ylang i wiele innych. To właśnie olejki sprawiają, że masowane osoba może się wyciszyć, zrelaksować, odpocząć a przy tym też poprawić przemianę materii. c=Co więcej energiczny masaż połączony z wcieranie w skórę drogocennych olejków pobudza, ujędrnia i odmładza skórę. Zwykle masaż balijski łączony jest relaksującą muzyką, co daje doskonałe ukojenie. W miejscach bardziej zaawansowanych wykorzystuje się pieśni z indonezyjskich wysp. Bardzo ważny też, by w pomieszczeniach paliły się kadzidła.

Masaż balijski dostosowany do klienta

Masaż balijski zwykle dostosowany jest do potrzeb danego pacjenta. Tu pod uwagę bierze się siłę nacisku, intensywność dobieranych ruchów, a nawet czas trwania takiego masażu. By dobrze się czuć i w pełni się zrelaksować zaleca się, by około dwie godziny przed masażem nic nie jeść. Ważne też, by mieć na sobie wygodne ubranie lub być okrytym ręcznikiem. Po zakończeniu tego typu masażu zalecany jest około 15-minutowy odpoczynek. Taki rytuał doskonale uspokaja, odpręża i wycisza, daje też ukojenie bolącym mięśniom. Każdy, kto skorzysta z tego typu masażu jednogłośnie potwierdza, że niweluje on wiele dolegliwości, z tego też względu na masaże belgijskie najczęściej kierowane są osoby, które walczą z alergiami czy astmą. Jak pokazują różnego typu dane jest to też masaż leczniczy..

Prawdziwy masaż balijski

Jeżeli zależy nam na odbyciu prawdziwego balijskiego seansu na czele z masażem balijskim, zawsze wybierajmy sprawdzone, polecane miejsca. Warto przeczytać wcześniej ofertę miejsc, do których chcemy udać się na tego typu masaż, a także poznać kadrę, która takie masaże wykonuje. Warto szukać też miejsc, w których zatrudniani są rodowici mieszkańcy na przykład wyspy Bali, ponieważ wtedy możemy mieć pewność, że wykonają oni prawdziwych masaż balijski. Regularne uczęszczanie na tego typu masaże poprawia samopoczucie i niweluje wiele negatywnych objawów codziennego życia jak na przykład stres czy jakieś boleści. Ceny tego typu masaży zwykle zaczynają się od kilkudziesięciu złotych.