Lane perfumy są super

Perfumy są kosmetykiem, który nadaje ludzkiemu ciału przyjemnego zapachu. Składają się one z mieszaniny związków zapachowych zwanych olejkami zapachowymi, z etanolu lub z mieszaniny lekkich alkoholi, z rozpuszczalnika, ze środków homogenizujących oraz środków wzmacniających. Perfumy dzieli się na właściwe ekstrakty perfum, na wody perfumowane i wody toaletowe. Perfumy można kupić w różnej cenie i często za nie przepłacamy, bo te markowe są drogie. Lecz lane perfumy są również bardzo trwałe i kosztują o wiele mniej i dlatego ich popularność rośnie z miesiąca na miesiąc.

Kompozycje zapachowe

Lane perfumy posiadają bardzo dużo nut zapachowych, które potrafią sprostać nawet wybrednym klientom. Tworzeniem zapachów zajmują się osoby zwane perfumiarzami. Na całym świecie jest tysiące takich osób, które posiadają ta zwany dobry nos. Przeciętny nos, który posiada przeciętny zmysł powonienia nie sprostałby temu zadaniu. Choć zmysł powonienia związany jest również z rozwiniętą zdolnością psychiczną w tym kierunku. Zdolność taka określana jest jako wyobraźnia zapachowa. Człowiek obdarzony wyobraźnią zapachową bez problemu zapamiętuje wiele nut zapachowych. Jak specyficzna jest wyobraźnia zapachowa perfumiarzy możemy przekonać się sami wąchając parę rodzajów zapachu, co natychmiast prowadzi nas do dezorientacji, a dla perfumiarza odgadnięcie ich nie jest niczym trudnym. Dlatego perfumiarzy od części ciała, która w tym zawodzie pracuje nazywa się „nosami”.

Rola olejków eterycznych

Nie byłoby perfum, gdyby nie było olejków zapachowych. To one czynią ciecz przyjemną, zmysłową, miłą dla naszego nosa i dlatego nie możemy obejść się bez perfum. Olejki zapachowe pozyskuje się przez destylację z parą wodną, albo przez ekstrakcję oraz zatężanie składników zapachowych pochodzących z roślin. Najbardziej znane, to kwiat konwalii, kwiat jaśminu, kwiat bzu. Olejki zapachowe, które wzbogacają na przykład lane perfumy można uzyskać także poprzez odpowiednie mieszanie syntetycznych związków chemicznych o różnych zapachach. Tworząc perfumy konieczne jest także dodanie do nich środków wzmacniających, które sprawiają, że zapach olejków eterycznych jest intensywniejszy i trwalszy.

Lane perfumy pozwalają nam wyrażać siebie i czynić swoje ciało pociągającym dla płci odmiennej. Także, gdy pragniemy być eleganccy musimy używać perfum, które zdobią nasze ciało bardziej niż modne ubrania, wyszukane obuwie, czy droga biżuteria. Poza tym przyjemny zapach zapada w pamięć i tym sposobem jesteśmy lepiej zapamiętywani przez ludzi.