Najczęstsze błędy popełniane podczas dawania kosmetyków pod choinkę

Kupowanie kosmetyków pod choinkę może być naprawdę całkiem dobrym pomysłem a może też zakończyć się całkowitym fiaskiem i chwilą niezręcznej ciszy. Jakie błędy popełniane są podczas dawania kosmetyków pod choinkę?

1) podstawowe kosmetyki codziennego użytku

Przede wszystkim podstawowym błędem jest dawanie najzwyklejszych w świecie kosmetyków pod choinkę. Jakie to są kosmetyki pod choinkę, które można zaliczyć do kosmetyków codziennego użytku? Otóż na pewno są to zwykłe mydła, żele po prysznic, żele do higieny intymnej, szampony, dezodoranty.

Kupowanie takich kosmetyków pod choinkę stanowczo jest w bardzo złym tonie, bowiem w zasadzie w taki sposób przekazujemy obdarowywanej osobie komunikat, że niespecjalnie dba ona o higienę. Jeśli już chcemy zainwestować w tego rodzaju prezent, to zdecydowanie lepiej jest zakupić coś naprawdę ciekawego np. płyn do kąpieli bardzo wysokiej jakości o wyjątkowym zapachu.

2) źle dobrane perfumy

Perfumy czy wody toaletowe mogą być naprawdę całkiem dobrym prezentem pod choinkę, jednak pod warunkiem, że wiemy, co dana osoba naprawdę lubi i jakie zapachy ceni.

Warto bowiem podkreślić, że w zasadzie perfumy to naprawdę dobry prezent, jednak trzeba go umieć odpowiednio dobrać. Nie musi być oczywiście tak, że dana osoba powie nam wprost, jakie perfumy chce, jednak chociaż rodzaj zapachów, jakie lubi powinniśmy znać.

3) źle dobrany zapach kosmetyków

No właśnie to jest bardzo ważna kwestia. Każdy z nas ma bowiem pewne zapachy, które lubi i takie, za którymi nie przepada, mimo że uznawane są one za naprawdę ładne. Co więcej – inne zapachy przeznaczone są dla młodych osób, inne zaś dla nieco starszych. To wszystko naprawdę bardzo trzeba brać pod uwagę.

Zanim zatem obdarujemy osobę jakimś kosmetykiem pod choinkę warto chociaż podpytać, czy lubi ona zapach pomarańczy z czekoladą, czy też jednak niespecjalnie.

4) źle dobrane kosmetyki do makijażu

Generalnie kosmetyki do makijażu jako kosmetyki pod choinkę nie są w zasadzie najlepszym prezentem. Z jakiego powodu? Cóż przede wszystkim dlatego, że naprawdę trudno jest je dobrać.

Jeśli już chcemy inwestować w takie kosmetyki, to tylko jeśli naprawdę wiemy, ze dana osoba tego potrzebuje i że jest to kosmetyk wysokiej jakości.

Kosmetyki pod choinkę kupisz na Kosmetykizameryki.pl