Na czym polega konturowanie twarzy i po co się je stosuje?

Za pomocą konturowania można wyszczuplić twarz i nadać jej wymarzony kształt. Warto najpierw określić swoje niedoskonałości, a potem optycznie je ukryć poprzez modelowanie. Do wykonania profesjonalnego konturowania nie potrzeba nie wiadomo jakich kosmetyków. Odpowiednie produkty można znaleźć w każdej drogerii.

Co to jest konturowanie twarzy?

Konturowanie twarzy to inaczej modelowanie jej za pomocą kosmetyków takich jak podkład, korektor, bronzer, róż oraz rozświetlacz. Dzięki niemu można uzyskać efekt wyszczuplenia buzi, podkreślenia kości policzkowych i nadania jej takiego kształtu, jakiego się oczekuje. Użycie kosmetyków w sposób klasyczny jedynie ujednolica koloryt skóry i ukrywa niedoskonałości.

Konturowanie nadaje twarzy odpowiednich konturów i poprawia symetrię. Wśród profesjonalistów ta technika istnieje już od bardzo wielu lat, ale stało się bardzo sławne dzięki Kim Kardashian, która pokazała na filmie, jak wygląda jej makijaż krok po kroku. Jego autorem jest znany wizażysta gwiazd – Mario Dedivanovic.

Na co zwrócić uwagę podczas konturowania twarzy?

Aby konturowanie twarzy było wykonane prawidłowo i dobrze wyglądało należy pamiętać, żeby wszystkie produkty nakładać osobno. Warto stosować cienkie warstwy i w razie potrzeby po prostu dołożyć kolejną. Jeżeli nos jest wąski lepiej nie wykonywać jego konturowania, ponieważ będzie wyglądał nienaturalnie. Szeroki można natomiast pomniejszyć wklepując w czubek, nozdrza i boki ciemny produkt, a na grzbiecie malując cienką, jasną linię.

Na wysokie czoło dobrze jest nałożyć ciemny kolor na jego górne partie. Tak samo można postąpić jeśli chce się ukryć inne duże powierzchnie na twarzy. Niezarysowaną brodę można podkreślić stosując na jej środek rozświetlacz i przyciemniając boki. Warto sprawdzić także czy kolor uszu wygląda naturalnie w stosunku do reszty buzi i w razie potrzeby delikatnie musnąć je bronzerem.

Co jeszcze warto wiedzieć o konturowaniu?

Ile zajmuje wykonanie konturowania? To zależy w dużej mierze od posiadanych umiejętności makijażowych. Zazwyczaj trzeba na to przeznaczyć od 10 do 20 minut. Do wykonania konturowania niezbędne są odpowiednie kosmetyki i akcesoria – podkład, jasny korektor, ciemny kremowy lub pudrowy bronzer, puder, rozświetlacz, gąbeczka albo pędzle.

Konturowanie na mokro czy na sucho? Pierwsze z nich jest trwalsze, efektowniejsze i daje nieco bardziej naturalny efekt (o ile dobrze rozetrze się kosmetyki). Modelowanie za pomocą suchych produktów wykonane nieumiejętnie może stworzyć na twarzy plamy, ale zajmuje za to zdecydowanie mniej czasu.