Lifting bez skalpela – najważniejsze informacje

Dzisiaj chętnie poszukujemy wszelkich sposobów, które pozwolą nam na odwrócenie procesów starzenia się. często wybieramy na początek droższe kremy i maseczki, niemniej jednak po pewnym czasie warto sięgnąć po coś mocniejszego. Z drugiej jednak strony nie chcemy sięgać po operację. Czy istnieją dzisiaj jakieś alternatywy?

Lifting bez skalpela – ciekawy pomysł

Oczywiście, że tak! Przede wszystkim będzie to właśnie lifting bez skalpela! Co wyróżnia tę metodę spośród innych? Ano właśnie jej praktycznie znikoma inwazyjność- nie ma nacięcia tkanek, gojenia się itp. Tutaj wykorzystuje się fale radiowe, które doprowadzają do podgrzania tkanek pod skórą, modelując je i ujędrniając.

Standardowo zabiegi te wykonywane są w obrębie twarzy, niemniej jednak część urządzeń pozwala także na takie zastosowanie fal radiowych na inne partie ciała, jak nogi czy brzuch. Warto tu bowiem podkreślić, że nie istnieje jedno ogólne urządzenie do liftingu bez skalpela. Różne gabinety wykorzystują różne urządzenia, czasem też rozszerzając zabieg o niektóre inne techniki.

Podstawowe informacje o liftingu bez skalpela

Co powinniśmy wiedzieć o liftingu bez skalpela? Przede wszystkim warto wymienić, kiedy najlepiej jest go zastosować. Otóż na pewno wówczas, gdy widzimy na twarzy upływający czas – zanik ujędrnienia skóry, opadające kąciki ust, mniejszą elastyczność podbródka. Zabieg ten pomoże nam także w przypadku opadających powiek, nadmiaru tkanki na podbródku, brzydkich bruzd itp.

Gdzie zaś można wykonać lifting bez skalpela? Z pomocą przychodzą tutaj wszelkie gabinety medycyny estetycznej. Koszt takiego zabiegu wynosi kilka tysięcy – jest on jednakże w dużej mierze zależny od tego, jaki obszar ciała poddajemy liftingowi. Ważny jest także fakt, że w przypadku liftingu bez skalpela możemy praktycznie od razu wrócić do normalnego życia.

Masaż a lifting bez skalpela

Warto także zauważyć, że pojęcie „lifting bez skalpela” nieraz odnosi się do specyficznych technik masażu. Są one opisane w wielu książkach, można także iść na kurs z tego zakresu. O co w tym chodzi? Otóż opracowano metodę codziennego, nawet krótkiego masażu twarzy, który każdy z nas może wykonywać samodzielnie w domu. Masaż taki stosowany codziennie, ma pomóc w zatrzymaniu procesów starzenia się skóry.

Jak zatem widać lifting bez skalpela ma wiele twarzy. zdecydowanie jednak warto się na jedną z nich zdecydować. W końcu są to zabiegi nieinwazyjne, nie zaszkodzimy sobie nimi, nie musimy przerywać naszego życia, a korzyści mogą przerosnąć nasze oczekiwania!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z kliniki Dermoklinika