Czym się kierować przy zakupie używanej odzieży?

Dla wielu, w szczególności kobiet, kupowanie w sklepach z używaną odzieżą jest nie tylko doskonałą zabawą, ale również skutecznym sposobem na upolowanie modowych perełek, za niezwykle niska cenę. Sukces tak zwanych second handów tkwi w odpowiednim i trafnym doborze dostawcy odzieży używanej.

Czego nie kupować w sklepach z odzieżą używaną?

Choćbyśmy nie wiem jak byli zachwyceni asortymentem sklepu z używaną odzieżą, to jednak zawsze będąc w takich miejscach należy trzymać ssie odpowiedniej dawki krytycyzmu. Nie warto sięgać między innymi po uszkodzoną odzież. Choćby nie wiem jak piękna sukienka z zepsutym zamkiem, po naprawieniu go przez krawcową okazać dieoze dość droga, jak na jeny jakość i fakt, iż nie należy ona do nowych, znacznie bardziej wartościowych części odzieży. Zatem będąc na zakupach w sklepach z odzieżą używaną, warto sięgać jedynie po te elementy garderoby, które nadają się zaraz po wypraniu do założenia. Wszystkie pozostałe, a w szczególności uszkodzone (jeśli nie mamy krawieckieckich umiejętność, aby móc odzież naprawić samodzielnie) elementy garderoby, choćby nie wiem jak piękne nie są warte i opłacalne jeśli chodzi o ich zakup. Uszkodzona garderoba trafia się szczególnie w tych miejscach, gdzie dostawcy odzieży używanej nie sortują nigdy i w jakikolwiek sposób posiadanego przez siebie asortymentu.

Na co zwracać uwagę kupując używaną odzież?

Są pewne wady ubrań możliwe do szybkiej j bezproblemowej naprawy, która nie wymaga poniesienia dodatkowych niż sam zakup kosztów. Dla wielu osób bardzo często przeszkadza straszliwie bardzo charakterystyczny zapach używanych ubrań. Choć nie jest to reguła, a w takich miejscach coraz częściej można spotkać się z wysokimi standardami obsługi klienta, to w dalszym ciągu w sklepach z odzieżą używaną panuje fetor, często dodatkowo zmieszany z zapachem potu. Zazwyczaj w pozbyciu się tego nieprzyjemnego zapachu pomaga solidne pranie, to jednak zdarzają się i takie przypadki, w których żadnym sposobem nie da się pozbyć nieprzyjemnej woni. Często taka rzecz, między innymi z względu na swoją cenę nie jest warta podejmowania tak dużego wysiłku. Jeśli trafimy na sklep sprzedający fatalnie pachnącą odzież, a przy tym pozbycie się tego zapachu jest wręcz niemożliwe, nawet za cenę dużej ilości taniej odzieży takie miejsca należy omijać z daleka.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Angora – dostawcą odzieży używanej