Korony zębowe

Korony zębowe i ich najczęściej stosowane typy

Korony zębowe to nic innego jak uzupełnienia protetyczne, mocowane na stałe. Można je zakładać zarówno na implanty, jak i naturalne zęby, które wymagają specjalistycznego leczenia. Korony zakłada się między innymi w celu: odbudowy złamanego zęba, zamocowania mostu, wypełnienia po przebytym leczeniu kanałowym, zastąpienia dużych wypełnień również w pozostałych przypadkach, gdy część zęba jest zbyt mała, a także zabezpieczenia słabego zęba przed złamaniem oraz zakrycia przebarwień lub znaczących zniekształceń konkretnego zęba.

Podstawowe zalety koron porcelanowych oraz koron ceramicznych


Do wyboru pozostaje kilka podstawowych rodzajów koron protetycznych, takich jak: korony porcelanowe, korony ceramiczne, metalowe oraz cyrkonowe. Korony porcelanowe wyglądają bardzo naturalnie i należą do najczęściej stosowanych koronek. Dodatkową zaletą tego rodzaju mocowania jest z pewnością fakt, że, wtapiając się w resztę naturalnego uzębienia, nie ulegnie specjalnym zniszczeniom. Mając więc założoną koronę porcelanową, nie trzeba rezygnować z gryzienia ulubionych przekąsek. Korony ceramiczne również estetycznie się prezentują, zwłaszcza w przypadku przedniej części jamy ustnej. Mogą być one zakładana na podbudowie metalowej lub też metalowej złotej. Drugi typ stosowany jest u pacjentów, u których występują bardzo duże zniszczenia, powstałe szczególnie na skutek próchnicy.

Pozostałe rodzaje koron protetycznych


Nie decydując się na założenie koron porcelanowych lub też koron ceramicznych, do wyboru pozostają również, wspomniane już, korony metalowe oraz cyrkonowe. Uzupełnienia z metalu, mimo stabilnej oraz niezwykle trwałej konstrukcji, współcześnie wykorzystywane są bardzo rzadko. Mając bowiem do dyspozycji korony, które nie odbiegają swoim wyglądem od zdrowych zębów, mało kto decyduje się na wybór wyróżniających się na tle pozostałego uzębienia, koron metalowych. Korony cyrkonowe, ze względu na wysoką jakość surowca, nie powodują uczuleń. Łączą też w sobie trwałą konstrukcję i estetyczny wygląd. Warto pamiętać, że decyzja o rodzaju korony zależy przede wszystkim od stopnia zniszczenia zęba.

Zabieg wstawiania koron Chorzów


Mieszkając w województwie śląskim i poszukując dobrze wyposażonego gabinetu stomatologicznego takiego jak https://dental-team.pl/uslugi/protetyka/ w celu zamontowania korony Chorzów pozostawia do dyspozycji mnóstwo specjalistycznych salonów dentystycznych, które można wziąć pod uwagę. Warto zdecydować się na wybór fachowej kadry, przeprowadzającej owy zabieg przy udziale wysokiej jakości narzędzi oraz materiałów. Odpowiednio przeprowadzona operacja sprawi, że korona posłuży na długie lata. Z tego powodu warto więc poszukać specjalistycznych porad w tej dziedzinie, wpisując w wyszukiwarkę hasło „korony Chorzów”.