Jakie efekty daje zabieg termoliftingu skóry?

Radiofrekwencja mikroigłowa, inaczej nazywana termoliftingiem skóry, jest jednym z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Nie używa się do niego skalpela, co sprawia, iż jest on nieinwazyjny i bezbolesny. Mimo to potrafi dać spektakularne efekty. Jakie?

Przebieg zabiegu termoliftingu skóry

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej wykonuje się w gabinetach i klinikach medycyny estetycznej. Lekarz, korzystając ze specjalistycznego sprzętu – Morpheus8 PRO, za pomocą głowicy z mikroigłami podgrzewa skórę na odpowiedniej głębokości i z odpowiednią dla pacjenta temperaturą. Po osiągnięciu tych parametrów emituje się impuls pola radiowego. Dzięki niemu skóra momentalnie podgrzewa się do wysokiej temperatury. Takie kontrolowane poparzenie powoduje, iż (bez naruszenia naskórka) tkanki przystępują do regeneracji i odbudowy. Wszystko to sprawia, iż zabieg ten jest bardzo skuteczny, precyzyjny i (choć trudno w to uwierzyć) bezbolesny.

Jakie efekty daje zabieg radiofrekwencji termoigłowej?

Celem takiego kontrolowanego podgrzewania głębszych warstw skóry jest odbudowa i regeneracja tkanek. W trakcie trwania zabiegu dochodzi bowiem do skracania, pogrubiania i uelastycznienia włókien kolagenowych. działanie temperatury poprawia też krążenie. Dzięki temu skóra staje się uelastyczniona, jędrna, zmniejsza się jej wiotkość. Widoczne zmarszczki zostają natychmiast wygładzone. Zabieg ten poprawia też wygląd skóry – zmniejsza widoczność rozszerzonych porów oraz blizn potrądzikowych.

Jakie są zatem efekty zabiegu? Przede wszystkim będzie to poprawa wyglądu owalu twarzy, podniesienie policzków, powiek czy eliminacja podwójnego podbródka. Termolifting można też z powodzeniem stosować na skórze całego ciała. Poprawi on wtedy wygląd brzucha po ciąży lub po intensywnym odchudzaniu, zmniejszy widoczność blizn (np. po cesarskim cięciu) czy rozstępów. Zabieg termoliftingu jest więc idealny, nie tylko dla tych, którzy borykają się ze starzejącą się, pokrytą zmarszczkami twarzą. Z powodzeniem mogą po niego sięgać też kobiety po ciąży oraz osoby, które znacząco schudły i mają problem z ujędrnieniem ciała.