Jak wygładzić ciało w kilka tygodni

Współczesne kobiety nie mają lekko, jeśli chcą nadążać za trendami. Ich ciała powinny być szczupłe, gibkie i idealnie gładkie, aby mogły być uznawane za zadbane. Nie jest to jednak tak trudne do osiągnięcia, gdy zna się odpowiednie metody!

Depilacja laserowa – co to takiego

Depilacją laserową nazywamy technikę bezbolesnego, trwałego usuwania owłosienia za pomocą intensywnego światła. Światło pochłaniane jest przez melaninę zawartą we włosach i jego cebulkach, a następnie przetwarzane na energię cieplną. Ciepło uszkadza cebulki, dlatego włos wypada i mija długi czas, zanim odrodzi się ponownie w tak zmienionym miejscu.

Depilację laserową przeprowadza się obecnie bardzo powszechnie we wszystkich gabinetach kosmetycznych na świecie. Wynika to z bardzo prostej metodyki wykonywania zabiegu oraz jego wysokiej skuteczności.

Na kogo zadziała depilacja?

Depilację najskuteczniej przeprowadza się u osób, których włoski zawierają dużo melaniny. Są to wszystkie osoby o ciemnych włosach i ciemnej karnacji. Ich skóra będzie bardziej podatna na światło lasera niż skóra blondynek lub rudych o niskiej zawartości pigmentu w cebulce włosa.

Depilację poleca się szczególnie w okolicach bikini, gdzie wrażliwość skóry na ból jest najmniejsza. Jest to metoda bezbolesna, pozwalająca trwale usunąć owłosienie na wiele tygodni. Tym samym zapobiega ona konieczności codziennego ponownego golenia w miejscu, gdzie włoski odrosły.

Depilacja laserowa okolic bikini Warszawa

Okolice bikini nie są zbyt często przez nas eksponowane. Widać je w zasadzie tylko, gdy jesteśmy nago lub w bieliźnie. Sytuacje, kiedy musimy pokazać się w mocno wykrojonym stroju pojawiają się w szczególności latem, na plaży, lub na basenie. Często również w sytuacjach intymnych wolimy, by nic nas nie zaskakiwało, i byśmy nie musiały krępować się tego, że zapomniałyśmy o goleniu i paskudne kłujące włoski znów się tam pojawiły.

Te miejsca są również bardzo wrażliwe na ból. Skóra tam jest szczególnie delikatna, dlatego też z wrogiem w postaci kłujących włosków najlepiej rozprawiać się od podstaw, czyli poprzez wyeliminowanie go razem z cebulką. I to tak, aby ponownie nie odrastał po kilku dniach. Depilacja laserowa skutecznie pozwala zamknąć temat depilacji tych miejsc na wiele miesięcy, a czasem nawet lat. Dzięki przeprowadzeniu kilku sesji zabiegów w renomowanym salonie w stolicy, możesz w ciągu kilku tygodni zyskać idealnie gładkie ciało, którego nie musisz się wstydzić. Na metamorfozę należy jednak przeznaczyć kilka tygodni, bo tyle trwa wykonanie kilku sesji depilacji.